Zranění

Mladíka přizabil těžký náhrobek, chce odškodné 14 milionů

Čtrnáct milionů korun požaduje Boris Trávníček po základní škole v Rousínově. Před šesti lety jako školák málem zemřel během výletu. Dnes je ochrnutý a tak se soudně domáhá odškodnění. Jeho rodiče už dostali dva miliony korun.

Devatenáctiletý Boris dnes poráží na mistrovských závodech ve stolním tenisu ty nejlepší hráče. Jeho tým čerstvě přivezl bronzovou medaili.

Před šesti lety mu lékaři nedávali velké šance na přežití. Při školní exkurzi na židovském hřbitově ho zavalil třistakilový žulový náhrobek. Mladík utrpěl zlomeninu obratlů, měl poraněné ledviny, játra a otevřenou zlomeninu nohy. Za sebou má měsíce beznaděje a roky dřiny, které z něho udělaly šampiona.

Související obsah

K vyškovskému soudu přijíždí v doprovodu svého otce. Dnes už jako dospělý žádá odškodnění za nedbalost, kvůli které skončil ochrnutý na vozíčku. Jednání je neveřejné a nikdo z účastníků nechce žalobu komentovat.

Až soudce potvrzuje, že částka, kterou žádá od své základní školy, patří sice mezi nejvyšší, ale soudy ji v podobných případech už přiznaly. Přesně požaduje 13 milionů a 910 tisíc korun.

Učitel dějepisu, který školáky bez povolení přivedl na hřbitov, dostal podmínku. Odpovědnost za chybu kantora ale nese základní škola.

Rodiče Borise Trávníčka už dřív vysoudili dva miliony korun. Pokud okresní soud přizná odškodné i pro zraněného, částku nejspíš v plné výši uhradí zřizovatel, tedy město Rousínov. Rozsudek padne v září.

pez, Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz