Vítr

Kempem se prohnal vichr, stany skončily na stromě a na drátech

Kempem se prohnal vichr, stany skončily na stromě a na drátech
Zdroj: Mediafax

Hodně divoké sobotní odpoledne zažili návštěvníci kempu v Týnci nad Sázavou na Benešovsku. Tábořištěm se totiž prohnal nezvykle silný poryv větru a vzal "na procházku" dva stany a nafukovací člun.

Do kempu vyjeli i hasiči, aby pomohli odnesené tábornické vybavení dostat zpátky na zem. "Jeden ze stanů skončil na drátech vysokého napětí, druhý stan a nafukovací člun jsme museli sundat ze stromu," řekl TN.cz mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.


Zatímco vysvobodit vybavení z větví stromu bylo poměrně snadné, se stanem, který vítr odnesl na dráty, to bylo o něco složitější. Hasiči totiž museli ještě kontaktovat energetiky a požádat je, aby ve vedení vypnuli proud.


Související obsah


"Bylo štěstí, že vítr s sebou odnesl pouze vybavení a nikoho z táborníků nezranil," okomentoval kuriózní výjezd Svoboda.


Silný vítr ovšem dělal problémy i jinde - redakci TN.cz se ozvala Alena z jižní Moravy s tím, že jí vichr zničil dveře za 20 tisíc korun.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vítr

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz