Sněhová bouře

Nejhorší sněhová bouře za 20 let! Jižní Amerika čelí kalamitě

Nejhorší sněhová bouře za 20 let! Jižní Amerika čelí kalamitě
Zdroj: Profimedia

Jižní Ameriku zasáhly o víkendu extrémně nízké teploty a přívaly sněhu, které si vyžádaly i dva lidské životy. Bouře zasáhla především Argentinu a Chile. Největší škody napáchala v Patagonii a oblasti Buenos Aires, kde je pokrytí sněhem neobvyklé.

Výpadky energie, uzavřené obchody, uzavřené cesty, zrušené lety a padlé stromy a sloupy, tak vypadala situace v některých městech Jižní Ameriky. Od páteční noci byly zrušené některé lety a letiště zůstala 36 hodin úplně uzavřena. Na letišti v Bariloche zůstalo uvězněno 2500 lidí.

V Argentině si silná sněhová bouře vyžádala i dva lidské životy – čtyřiapadesátiletého bezdomovce a jednačtyřicetiletého muže, který žil v chatě v provincii Santa Fe. V Chile sněhový příval přerušil dodávky elektřiny pro 250 tisíc lidí a tisíce domácností zůstaly doma po tmě a bez topení.

Zdroj: Profimedia

Národní meteorologický úřad uvedl, že studená fronta pochází až z jižního pólu. V Bariloche v neděli ráno naměřili i nejnižší teplotu (-25,4 °C), která nastavila nový rekord. Byla tak překonána naměřená teplota z roku 1963, která dosahovala -21,1 °C.


 

Sněžení by v Jižní Americe mělo dle meteorologického úřadu nadále pokračovat, i když by nemělo být tak silné.

md, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz