Manželé

Dcera našla rodiče po 75 letech. Byli zamrzlí v alpském ledovci!

Dcera našla rodiče po 75 letech. Byli zamrzlí v alpském ledovci!
Zdroj: Profimedia

Zmenšující se ledovec odhalil těla manželů, kteří bez jediné stopy zmizeli v roce 1942. Tenkrát jen odešli podojit krávy. Zanechali po sobě sedm dětí, kteří po nich nikdy nepřestali pátrat.

Těla nezvěstných manželů našel ve švýcarských Alpách náhodou pracovník lanovky výšce 2 615 metrů. Těla Marcelina a Francine Dumoulinových byla dokonale zachovaná.

Odborníci provedli testy DNA, které potvrdily, že se opravdu jedná o 75 let nezvěstné manžele. Jejich totožnost ale tušili hned od začátku, mrtví u sebe měli doklady.

"Těla ležela vedle sebe. Byl to muž a žena, kteří na sobě měli oblečení z doby druhé světové války," uvedl podle webu Telegraph Bernhard Tschannen. Tschannen si myslí, že se manželé zřítili do trhliny v ledovci.

Související obsah

Manželé po sobě zanechali sedm dětí. Jejich nejmladší dceři byli v té době čtyři roky. "Musím říct, že po těch letech cítím úlevu. Celý život jsme po nich pátrali. Konečně můžeme uspořádat pohřeb, který si zaslouží," řekla deníku Lausanne daily Le Matin jejich dcera.

Marcelin Dumoulin pracoval jako obuvník. Zmizel, když mu bylo 40 let. Jeho o tři roky mladší manželka pracovala jako učitelka. Na výšlap do hor šla údajně poprvé. "Byla totiž neustále těhotná a nemohla jít nahoru v tak obtížných podmínkách, " popsala dcera.

Dcera ostatní sourozence příliš nezná. Po zmizení je totiž rozdělili do různých rodin. "Stali se z nás cizinci. Já jsem ale měla štěstí, nechala si mě naše teta," popsala žena.

Nyní plánuje poslední rozloučení s rodiči. "Na pohřbu nebudu v černém. Myslím, že bílá bude vhodnější. Symbolizuje totiž naději, kterou jsem nikdy neztratila," uzavřela.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz