Pes

Takhle vypadaly první chvíle Bárta na svobodě! Pomozte i dalším

Dlouhých šestnáct dní byl uvězněný z závalu, nakonec se ale pejsek Bart ze Skalan v Českém ráji našel živý a zdravý. Jaké byly jeho první dny na svobodě? Podívejte se na video.

Utrhl se majitelce z vodítka a zmizel ve skalní štěrbině v Českém ráji. Ucítil totiž lišku, za kterou se rozběhl. Následovaly rozsáhlé záchranné manévry, do kterých se zapojila i televize Nova. Zapůjčila minikameru, pomocí které záchranáři prohledali i malé štěrbiny. Bohužel bez úspěchu.

Po čtrnácti dnech už nikdo nedoufal, že je pejsek naživu, pak se ale stal malý zázrak. Bart ze štěrbiny nakonec dokázal vylézt sám. Podle veterináře je úplně zdravý, byl jen dehydrovaný, pohublý a měl jeden zlomený zub.

Šťastný konec okamžitě vyvolal bouřlivé reakce lidí, kteří pejskovi celou dobu fandili. "Moc vám děkujeme za vaši přízeň a jsme vždy rádi, když takové příběhy končí happyendem. Někteří z vás nás opět žádají, s reakcí na záchranu Bárta, o číslo účtu a my bohužel nestíháme reagovat na všechny vaše příspěvky," napsal na facebook spolek Rescue Olomouc, který se na záchraně psa podílel.

Psa sice nakonec našli příslušníci hasičské sboru Libereckého kraje, olomoucký spolek ale měl na jeho záchraně nesporný podíl. I proto chtějí lidé přispívat na jeho činnost, aby podobných happyendů bylo čím dál více.

Číslo účtu je 2401012212/2010 FIO BANKA a.s. a najdete ho na www.pohresujeme.cz.

"Díky i vaší pomoci budeme moct efektivněji pomáhat při záchraně lidských životů, což je naše hlavní činnost. Naše dceřiná akademie IBHA cvičí i psy, kteří pomáhají zachraňovat i zvířecí životy," popsal spolek.

Související obsah

Vybrané prostředky investuje na doplnění vybavení, jako je stan, záchranářské postroje, vybavení a obleky, a také na udržení provozu stávající dodávky. "Dále také na neočekávané situace, jako když nám psa na zásahu uštknul had. Vaše podpora nám velmi pomohla a pomáhá a jsme opravdu rádi za přízeň, kterou jste nám projevili," zakončil spolek.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Slepec nasadil asistenčnímu pejskovi na záda GoPro. Veřejnost je šokována, co natočil!

DOKONALE NEDOKONALÝ: Postižený pejsek dostal jméno Picasso. Až ho uvidíte, pochopíte!

VÁŠ PŘÍBĚH: Pes Topinka mi umí sundat ponožky
ROZTOMILÁ GALERIE: Proč je pes nejoblíbenější zvíře? Tyto fotky vám dají odpověď!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz