Zahraničí

Otec ubodal svou dceru (†17), protože milovala muslima!

Otec ubodal svou dceru (†17), protože milovala muslima!
Zdroj: Profimedia

Sedmnáctiletá Henriette byla nalezená mrtvá v kuchyni svých rodičů. Její osmapadesátiletý otec Sami je nyní obviněn z toho, že svou dceru ubodal. Nesouhlasil totiž s tím, že chodila s muslimem.

Henriette Karaová zaplatila životem za zakázanou lásku. Pocházela totiž z rodiny křesťanů. Její příbuzní se nedokázali smířit s tím, že se zamilovala do muslima. Napsal o tom The Jerusalem Post.

Dívka utekla a ukrývala se u rodičů svého přítele. Čekala, až jejího milovaného muže propustí z vězení. Dokonce se zamýšlela nad tím, že konvertuje k islámu. Pár se chtěl hned poté oddat. Jejich sen se jim ale nesplnil.

Příbuzní Henriette našli a donutili ji, aby se k rodině vrátila. Otec podle policie krátce poté svou dceru několikrát bodl nožem do krku.

Související obsah

Policie jejího otce Samiho hned zadržela. Rychle se stal hlavním podezřelým, protože dceři opakovaně vyhrožoval smrtí a dokonce ji měl i fyzicky napadnout. Ona na nic nečekala a nahlásila to.

Policie sice nejednala, ale v domě jejích rodičů bylo umístěno nahrávací zařízení. Není ovšem jasné, zda ho tam vyšetřovatelé dali kvůli tomu, že byl otec podezřelý z obchodování s drogami, nebo kvůli jejím stížnostem.

"Zapomeň na ni a nech ji jít do pekla," řekl prý Henriettin otec její matce noc před vraždou. O své dceři se dále vyjádřil jako o "odpadu" . "Musíme ji bičovat, odkopnout ji jako psa...," prohlašoval. 

Údajně také tvrdil, že její vztah s muslimem by poškodil čest rodiny. Spolu s otcem policie zatkla i matku dívky a její strýce. Otec si v neděli vyslechl obvinění z úkladné vraždy.

Police v Izraeli nyní čelí ostré kritice a protestům, že na stížnosti zavražděné dostatečně nereagovala. Henriette si postěžovala i své kamarádce. "Neuvěříš, co mi udělali. Posílají lidi, aby mě zabili. Hledají mě na všech možných místech. Neumíš si představit, jaký mám strach. Nemůžu tomu uvěřit. Bojím se, že už nemám sílu vstát a utíkat," napsala v textové zprávě .

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz