Jeruzalém

Muslimy nepustili k Chrámové hoře, nepokoje mají už tři oběti!

Muslimy nepustili k Chrámové hoře, nepokoje mají už tři oběti!
Zdroj: Profimedia

V Jeruzalémě vypukly násilnosti mezi Izraelci a Palestinci. Muslimové se na protest proti omezením u posvátné Chrámové hory modlili v ulicích, čemuž se údajně Izraelci snažili zabránit. Při potyčkách podle palestinských zdrojů zemřeli tři lidé.

Střety měly vypuknout severně od Starého města, odkud chtěli muslimové projít k Chrámové hoře. V tom jim ale zabránili policisté, kteří byli na střety připraveni. Mezi těžkooděnci a islamisty pak propukly potyčky.

Demonstranti podle světových agentur házeli na policisty kameny i lahve s vodou, policie naopak použila slzný plyn a gumové náboje. Palestinské zdroje mluví o jedné oběti, na 18letého chlapce měl policista vystřelit ostrou munici. Později přišly zprávy o dalších dvou obětech.

Při střetech ve východním Jeruzalémě a na západním břehu Jordánu se podle červeného půlměsíce zranilo nejméně 140 lidí. Ve Starém Městě navíc zřídila policie množství kontrol, kterými k mešitám nemohou projít muži mladší 50 let.

Související obsah

Muslimové se modlili v ulicích Jeruzaléma na protest proti opatřením u Chrámové hory. Izraelské úřady nainstalovaly u vstupů k mešitám detektory kovů, kterými musí všichni věřící projít. Reagovaly tak na útok tří Palestinců, kteří u jedné z bran vedoucí k posvátné Hoře zabili dva izraelské policisty.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz