Domácí

Kroužkování čapího mláděte se změnilo v drama! Spadlo z komína

Ornitologové v Jihlavě chtěli provést kroužkování mláděte čápa, který byl ve výšce několika desítek metrů. Akce se ale během pár vteřin proměnila v drama. Zvíře se totiž poté, co se ornitologové přiblížili, polekalo a chtělo uletět - jenže to ještě moc neumělo a zřítilo se na střechu vedle komína. Mělo by být ale v pořádku.

Ornitologové mířili k mláděti na vysokozdvižné plošině. Ve výšce téměř čtyřiceti metrů chtěli okroužkovat mládě. Jenže to se najednou polekalo a chtělo ulétnout. Létat však ještě moc neumělo a skončilo na střeše vedle komína.

"No mládě už bylo moc velké a z hnízda se chtělo dostat," řekl ornitolog Aleš Toman. Ornitologové pak rychle mláděti utíkali na pomoc. "Je jen otřesené a snad bude v pořádku," dodal Toman. Mládě se podařilo okroužkovat a dopravit zpět na komín.

Související obsah

Všichni věří, že mládě pád bez újmy přežije. Jde o jedinou čapí rodinku v Jihlavě. "Doufejme že přežije, my jeho stav budeme sledovat," řekl správce areálu Martin Málek.

Čapí rodiče za sebou už mají kupu smůly. Z hnízda jim druhé z mláďat po narození vypadlo a třetí vajíčko až dnes vyzvedli ornitologové - zůstalo totiž neoplodněné.

David Pik/has, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz