řidič

Karel (13) ukradl tátovi auto, s kamarády málem srazili vozíčkáře!

Třináctiletý chlapec využil toho, že byl jeho otec v práci a ukradl mu auto. S kamarády se pak řítili ulicemi vysokou rychlostí, než nabourali do betonového kanálu v příkopu. Navíc málem smetli důchodce na invalidním vozíku a pak utekli.

Důchodce na invalidním vozíku ze slovenského Brzotína jen těsně unikl smrti. Vraceli se s manželou ze hřbitova, když si všimli nebezpečného auta. "Zatáčku už brali po dvou kolech," vypověděl Jozef pro portál tvnoviny.sk.

Na poslední chvíli stačil řidič strhnout volant na druhou stranu a auto Jozefa o vlásek minulo. Nebo to byla jen šťastná náhoda, za volantem totiž seděl 13letý chlapec, který neuměl řídit a ulicí kličkoval.

"Tři děti v něm seděli a jeli velmi rychle. Já jsem tam jen s manželkou stát a jen tak tak jsem vyvázl," popsal důchodce. Než dorazili hasiči a policisté, auto už bylo bez řidiče. Ve vesnici se ale začalo povídat, že ho řídil 13letý Karel.

Související obsah

V autě měli být i jeho kamarádi v podobném věku. Chlapec prý využil toho, že odešel jeho otec do práce, a "vypůjčil" si jeho auto. Všichni tři z místa nehody utekli, policisté je dopadli na náměstí. Utrpěli přitom lehčí zranění a skončili v nemocnici.

Auto skončilo v betonovém kanálku vedle silnice. Zůstalo s vylomeným kolem asi 2 metry od plynové přípojky, což bylo nebezpečné, protože během chvíle začalo hořet. Obyvateli blízkého domu se ale podařilo oheň uhasit.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz