Orlík

Už žádná smrt na Orlíku! Více se kontroluje, vznikly zóny pro plavce

Na Orlíku se začátkem prázdnin objevily opět bezpečné zóny pro plavce. Vymezují je žluté bójky, které mají zabránit střetu s vodními plavidly. A ministerstvo dopravy tam chystá i více kontrol. Reaguje tak na loňskou tragédii, kdy při střetu s vodním skútrem zemřela mladá dívka.

Pláže Orlické přehrady praskají ve švech, turistická sezóna je v plném proudu. Letos poprvé se tu plavci cítí mnohem bezpečněji. Na Orlíku jsou nově žluté bóje, které vymezují zóny pro plavce. Do nich žádné plavidlo nesmí.

A v jejich okolí mohou vůdci plavidel jezdit jen desetikilometrovou rychlostí. Dráha pro plavidla zůstává uprostřed vodní nádrže, změny jsou na Podskalí, Radavě, Velkém Víru i v Podolsku. Podobné je to i na Slapech.

Policisté i plavební správa také zvýšili letos počty svých kontrol. "Zkontrolovali jsem devadesát plavidel, osmdesát vůdců malých plavidel a ani u jednoho jsme nezjistili, že by byl ovlivněn alkoholem," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Související obsah

Další kontroly budou následovat, hlídky se zaměří i na rychlost vodních skútrů. Podle místních si řada takových řidičů s plavebními pravidly příliš hlavu neláme. "Pokud to nebudou dodržovat, tak pak omezit nebo zakázat," nabízí řešení provozovatel kempu Pavel Štědroňský.

Ministerstvo dopravy opatřeními zareagovalo na loňskou tragédii na Orlíku. Devatenáctiletý mladík na skútru tehdy narazil do loďky, na níž seděla mladá dívka s přítelem. Nehodu nepřežila. Mladík odešel od soudu s tříletou podmínkou a osmiletým zákazem řízení motorových plavidel.

Jiří Bydžovský/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz