Chorvaty i turisty znovu děsí požáry. Jen několik kilometrů od oblíbeného Dubrovníku "odpálil" lesní požár desítky min z války v 90. letech. Plameny se podle hasičů do země rozšířily z Černé Hory.
Chorvatsko letos v létě trápí desítky požárů, většinou lesního porostu. Teď se oheň rozšířil do oblasti kolem Dubrovníku a na zbytek chorvatského pobřeží, zřejmě z Černé Hory. Informují o tom místní média i agentura AP.
V oblasti kolem Dubrovníku dokonce požáry způsobily výbuchy několika desítek min z Jugoslávské války. Podle hasičů se exploze ozývaly od půlnoci až do půl osmé ráno, napočítali jich 34.
"Oblast je špatně přístupná, považovali jsme ji za odminovanou," uvedl velitel hasičů Mario Magud. V současné době podle něj hoří asi kilometrová oblast u Dubrovníku, hasí ji 15 jednotek i speciální letadla.
Chorvatsko a Černá Hora letos bojují s lesními požáry, které se šíří celou jižní Evropou. Napomáhá jim rekordní sucho a tropické teploty, které v zemích už několik týdnů panují.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz