Děti

Čeští školáci mají novou zábavu - kouří elektronické cigarety!

Čeští školáci mají novou zábavu - kouří elektronické cigarety!

Čeští školáci si našli novou zábavu - stále častěji sahají po elektronických cigaretách. A i když ne všichni mají náplně s nikotinem, jde podle expertů v každém případě o velmi nebezpečnou zábavu.

Co teenagery k elektronickým cigaretám táhne? Jedním z hlavních důvodů je to, že při vapování, jak se kouření e-cigaret říká, se dají dělat různé triky. Třeba z pusy vypouštět úhledné kroužky.


Videa, jak nejrůznější triky provést, si navíc děti mohou najít na internetu. Vapování se věnuje i řada youtuberů, které řada školáků bere jako své vzory.


Podle Hospodářských novin o vzrůstající oblibě elektronických cigaret mezi mladými svědčí i data z on-line poradny, kterou provozuje Česká koalice proti tabáku.


Zatímco loni na vapování mířil jen přibližně každý padesátý dotaz, nyní je to celých 30 procent. Odborníci navíc varují, že e-cigarety dětem škodí, i když uvnitř není nikotinová náplň.


Související obsah


Podle Světové zdravotnické organizace jsou totiž v náplních i kouři látky, které škodí dospělým, o dětech ani nemluvě. Navíc jsou elektronické cigarety relativně novým vynálezem, a tak nejsou k dispozici žádné studie o dlouhodobém vlivu vapování na lidský organismus.


Adiktolog Adam Kulhánek navíc deníku řekl, že děti si na vapování mohou vypěstovat psychickkou závislost a časem přejít k nikotinovým náplním či klasickým cigaretám.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak kouření ovlivňuje vzhled a tělo?
ŠOK! Kouření cigaret je i prospěšné! Odborníci odhalili jeho 5 výhod

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz