Svatba

Máma v posteli, únosy a šlapání po lidech: Šílené svatební rituály

Máma v posteli, únosy a šlapání po lidech: Šílené svatební rituály
Zdroj: Thinkstockphotos

Hodně lidí má celkem jasnou představu o tom, jak by měla a bude vypadat jejich svatba. Bohužel jsou však i tací, kteří to štěstí nemají a musí své plány o svatbě podvolit tradicím v místě, kde žijí. A mnohdy jde opravdu o nemalou oběť. Máme pro vás přehled 10 nejhorších rituálů vůbec.

I u nás máme spoustu svatebních zvyků a tradic. Většinou však jde o celkem hezké zvyky, které mají sloužit hlavně k radosti a potěšení obou novomanželů i ostatních svatebčanů. To se bohužel rozhodně nedá říct o některých svatebních rituálech v zahraničí.

Rčení "jiný kraj, jiný mrav" v tomto případě jistě platí dvojnásob. Některé svatební zvyky v různých částech světa jsou totiž doslova šílené. Svatba je dokonce pro mnoho snoubenců nepříjemnou událostí a mnohdy při ní tečou slzy, které bohužel nejsou slzami štěstí.


Zde je 10 nejpodivnějších svatebních rituálů!

1. Ukradni si nevěstu!

Bohatí muži v některých zemích v Africe i Asii si vyhlédnou ženu, která se jim líbí a nechají si ji pro sebe ukrást. Ukradená žena se rovnou stává jejich legální manželkou. Tyto praktiky, jak získat manželku, jsou zde považovány za běžné. 

2. Štíhlá nevěsta není v kurzu

V Mauretánii všichni obdivují, když jsou ženy silně obézní. Proto zde dokonce pořádají speciální dýchánky, které ženy ještě před svatbou učí, jak se správně přejídat, aby byly pro svého muže dostatečně atraktivní. 

3. Ženich pokořen rybou

V Korji je neobvyklou tradicí, že svatebčané zují ženicha a jeho bosé nohy zmlátí rybou. Jaký mý být účel, to nevíme, ale voňavá svatební noc to jistě nebude...

4. Zahánění zlých duchů nádobím

V Německu mají podobnou tradici jako my. Rozbíjí tam totiž nádobí, které má odehnat zlé duchy. Místo svatebních hostů, provádí tento rituál přímo ženich a nevěsta. 

5. Úsměv zakázán!

V Kongu se budoucí manželé ani svatebčané nesmí při obřadu usmát, jinak je celý obřad neplatný! Zdá se tak, že si tu pletou svatební veselici se smutečním obřadem. 

6. Svatba se zvířetem

V Indii existuje obřad, ve kterém si člověk bere zvíře, nejčastěji psa. Tento rituál má za úkol zahnat zlé duchy. 

Související obsah

7. Svatba na boso

Mezi další jistě podivuhodné indické tradice patří ta, při které jsou novomanželům kradeny boty jejich příbuznými. Příbuzní nevěsty a ženicha se proto po celou dobu obřadu vzájemně netrpělivě hlídají.

8. Čím hlučnější, tím lepší

Ve Francii mají v oblibě, že svatební hosté vytvářejí pro štěstí, co největší hluk. Ať už svými hlasivkami nebo tlukotem o nádobí. 

Související obsah

9. Koberec z živých lidí

V Mauretánii mají bizarní způsoby, jak zvedat lidem sebevědomí. Manželé tu mají za úkol projít se po "koberci", utvořeném ze svých živých hostů a dodat si tak sebedůvěru. 

10. Příliš nápomocní rodiče

V některých afrických kmenech novomanželům během jejich první svatební noci asistuje matka novomanželky, která dceři radí, co má dělat a názorně jí to ukazuje. Matku může zastoupit nejstarší žena kmene. 

ten, TN.cz

K tématu Svatba

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz