Pes Bart

Zpověď zachránce zavaleného psa Bárta: Neubránil jsem se slzám!

Zpověď zachránce zavaleného psa Bárta: Neubránil jsem se slzám!
Zdroj: HZS Libereckého kraje

Případ šťastné záchrany pejska Barta, který přežil 16 dní uvězněný v závalu, sledovala téměř celá republika. Zvíře, v jehož záchranu už mnozí ani nevěřili, je už několik dnů opět doma u své paničky. Příběh s dobrým koncem dokonce motivoval pejskovi zachránce do budoucna.

Málokdo by teď na Bartovi poznal, jak krušné chvíle zažil po svém nešťastném honu. Pejsek se na procházce lesem v Českém ráji, utrhl své majitelce z vodítka a zmizel ve skalní štěrbině. Ucítil lišku, za kterou se rozběhl. Následovala rozsáhlá záchranná akce, při které byla nápomocná také televize Nova. Zapůjčila minikameru, pomocí které záchranáři prohledali i malé štěrbiny. Bohužel bez úspěchu.

Pak se ale stal zázrak, který dojme i ty největší tvrďáky. Bart nakonec po 16 dnech dokázal vylézt ze skalní štěrbiny sám a kromě toho, že byl dehydratovaný, veterinář konstatoval, že je naprosto v pořádku! Památkou na stresující událost mu do smrti bude vylomený zub.

Tento případ je u nás zatím v každém směru ojedinělý. Zdá se však, že jeho záchrana poskytne naději dalším zvířatům, které se dostanou do nesnází. Operace, která k radosti všech dopadla dobře, inspirovala záchranáře pro další konání.

"Bártův příběh nás všechny inspiroval natolik, že zvažujeme myšlenku založení nové organizace pro celou ČR se speciálním týmem, která se bude zabývat podobnými operacemi. O všech podrobnostech se bude teprve jednat tento a příští týden," uvedl pro TN.cz jeden z Bártových zachránců, velitel hasičů pro speciální operace Lukáš Černý.

Související obsah


Ke svému prvnímu emotivnímu shledání se zachráněným psem dodává: "Když jsem Barta poprvé uviděl, měl jsem z toho smíšené pocity. Když ke mně přišel, neubránil jsem se dojetí a slzám. Šťastné konce mám moc rád a tenhle byl nej. Chtěl bych ještě jednou poděkovat celému týmu a všem zúčastněným."

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

ten, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz