Dopadení

Už ho mají! Policisté dopadli muže, který útočil motorovou pilou

Už ho mají! Policisté dopadli muže, který útočil motorovou pilou
Zdroj: TV Nova

Policisté dopadli muže, který ve švýcarském Schaffhausenu útočil motorovou pilou. Franze Wrousise našli nedaleko Curychu a okamžitě ho zatkli. Při útoku na pobočce zdravotní pojišťovny v pondělí zranil pět lidí.

Švýcarská policie pátrala po útočníkovi, který motorovou pilou zranil pět lidí, celou noc i den. Vyšetřovatelé muže hledali za pomoci helikoptér a psů od pondělního dopoledne. Zároveň vydali jeho fotografie a zveřejnili také jméno.

Na pobočce zdravotní pojišťovny v severošvýcarském městě Schaffhausen útočil 51letý Franz Wrousis. Policisté ho dopadli v úterý večer v městečku Thalwil nedaleko Curychu. Informovali o tom na twitteru, další podrobnosti ale nedodali.

Při útoku v pondělí krátce po půl jedenácté dopoledne motorovou pilou zranil pět lidí, dva z nich zůstávají ve vážném stavu. Kamery ho zachytily krátce před masakrem, na rameni měl černý vak, ve kterém zřejmě schovával motorovou pilu.

Útok stále vyšetřují policisté, s obviněními z terorismu jsou zatím opatrní. Motiv pachatele stále není znám. Více informací by měli kriminalisté sdělit na tiskové konferenci, kterou naplánovali na středeční dopoledne.

Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku:

epa, TN.cz

K tématu Dopadení

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz