Zahraničí

Konec naděje: Češka napadená v Egyptě je ve stavu klinické smrti!

Stav Češky po útoku teroristy v egyptské Hurghadě je po posledních vyšetřeních podle lékařů nezvratný. Podle výsledků CT vyšetření, které proběhlo ve středu dopoledne, egyptští lékaři konstatovali, že mozek pobodané pacientky prakticky není zásobován krví a žena je ve stavu klinické smrti.

Smutnou zprávu potvrdil český odborník na místě, který celý průběh vyšetření sledoval:„ Je nám nesmírně líto, ale pacientčin oběh udržují už jen přístroje, fakticky není z medicínského hlediska možné očekávat, že by byla naděje na zlepšení. Přes veškerou možnou léčbu její tělo nezvládlo boj se zraněními,“ popsal ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch.

Do kritického stavu se Češka dostala kvůli brutálnímu útoku, při kterém muž z Egypta pobodal celkem šest žen. Dvě Němky zemřely na místě. Žena z Česka byla hospitalizována s bodnými ranami na nohách a zádech. Její stav se krátce stabilizoval, pak se začal bohužel rychle zhoršovat.

„Multiorgánové selhání je komplikace, kterou známe po závažných stavech pacientů. Dochází k němu i několik dnů po zdánlivé stabilizaci člověka, tělo celkově nezvládne zátěž. Medicína, bohužel, není všemocná,“ dodal MUDr. Petr Kolouch.

Související obsah

V tuto chvíli pacientku není možné převážet. Rodina je na palubě vojenského speciálu Medevacu v péči vojenských lékařů a po návratu bude na blízké čekat vojenský psycholog, uvádí tisková zpráva Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Na reportáž TV Nova o útoku teroristy se můžete podívat zde:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAPA SMRTI: Kam jet na dovolenou? V těchto zemích vám nejvíce hrozí střet s teroristy

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz