Češka

Klinická smrt Češky po tragédii v Hurghadě: Detaily hrůzného útoku

Češka zraněná při útoku v Hurghadě je ve stavu klinické smrti. Podle lékařů už ji nic nemůže zachránit, a tak se zřejmě stane třetí obětí útočníka. Ten na pláži v oblíbeném letovisku pobodal šest turistek, dvě Němky zemřely. Přečtěte si, jak vůbec k útoku došlo.

Stovky turistů si v pátek 14. července užívaly sluníčka a moře. Trávily další lenivé odpoledne na pláži, když se najednou z vody vynořil mladý muž s nožem. Do rezortu, kam mohli jen hoteloví hosté, měl doplavat z veřejné pláže. Jiné zprávy ale hovoří o tom, že si koupil vstupenku na pláž.

Pracovníky hotelu podle svědků odháněl se slovy: "Běžte pryč. Egypťany nechci, vy nejste cílem!" Pak započal masakr, na pláži pobodal šest žen a dal se na útěk, ale zastavili ho zaměstnanci rezortu. Přivolaným policistům útočníka předali ve vozíku, který se používá na převážení zavazadel.

Řádění šílence nepřežily dvě Němky, zraněny byly čtyři další turistky. Muž podle svědků bodal ženy do obličeje, krku a nohou. Mezi zraněnými byly dvě Arménky, Ruska a 36letá Češka. Ta měla podle prvotních informací utrpět lehká zranění nohy a zad.

Související obsah

Útočníka egyptské úřady identifikovaly, jeho totožnost však nezveřejnily. Média se shodla pouze na tom, že útočil muž z provincie Kafr aš-Šajch v deltě Nilu, další informace se ale rozcházely. Podle bezpečnostních zdrojů šlo o 28letého instalatéra jménem Abdel Rahman Shaban Abokorah.

Úřady neinformovaly ani o útočníkově motivu, k činu se žádná teroristická organizace nepřihlásila. Některá média však přinesla zprávu, že muž zabíjel jménem Islámského státu, který nedávno vyzval k útokům na turisty a egyptské křesťany. Policie podle posledních informací případ vyšetřovala jako útok jedince, ne terorismus.

Zraněnou Češku, kterou je 36letá účetní Lenka z Rakovnicka, nechaly české úřady převézt z nemocnice v Hurghadě do Káhiry. Do hlavního města přepravily také jejího přítele a syna, kteří útočníkovi unikli. Za ženou přiletěla také rodina z Česka.

Ženu navštívil i český velvyslanec v Egyptě a vypadalo to, že se rychle vyléčí. Domů se měla vrátit asi po týdenním pobytu v nemocnici, pak se ale všechno zvrtlo. Ještě v pondělí ráno byla v dobrém stavu a rozhodovalo se o jejím přesunu do Česka, odpoledne se ale její stav prudce zhoršil.

V úterý ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že je Lenka v kritickém stavu a selhávají jí orgány. O den později už lékaři sdělili, že je žena ve stavu klinické smrti a není naděje, že by se to zlepšilo. Při životě už Češku udržují jen přístroje.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAPA: V těchto zemích Evropy je teď největší hrozba terorismu! Mají se Češi bát?

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz