Donald Trump

Trump pobouřil aktivisty: Vykázal z armády transgender osoby!

Lidé, kteří podstoupili nebo chtějí podstoupit změnu pohlaví, nesmějí sloužit v americké armádě. Prezident Spojených států Donald Trump to uvedl na twitteru. Rozhodnutí, které ani Pentagonu nedal vědět, zdůvodnil vysokými lékařskými náklady a možným rozvratem ozbrojených sil.

"Po konzultaci s mými generály a vojenskými experty vezměte prosím na vědomí, že vláda Spojených států nepřijme žádné trangenderové osoby do služby v žádné složce americké armády, ani jim nedovolí v ní sloužit," napsal Donald Trump na twitter.

I přesto, že v příspěvku zmínil generály a další odborníky, ti zřejmě o rozhodnutí nevěděli. Mluvčí Pentagonu novináře s dalšími dotazy odkázal na Bílý dům. Ani tam ale nehodlají prezidentův záměr dále komentovat. Píše o tom portál The Independent.

"Naše armáda se musí soustředit na rozhodné a drtící vítězství a nemůže být zatěžována ohromnými lékařskými náklady a rozvratem, které by transgender osoby přinesly. Děkuji," zakončil prezident svůj tweet.

Související obsah

Rozhodnutí okamžitě vyvolalo bouřlivou reakci aktivistů, kteří se zastávají sexuálních menšin. Podle statistik z minulého roku působí v americké armádě přes 2 450 transgenderových osob. Jednou z nich byla i nedávno omilostněná Chelsea Manningová odsouzená za neoprávněné nakládání s tajnými informacemi k 35 letům vězení.

Transgender však neznamená pouze lidi, kteří si změnili pohlaví nebo se o to pokouší, ale jakékoliv jedince, jejichž genderová identita a to, jak se cítí, nejsou stejné jako jejich pohlaví.

epa, TN.cz

K tématu Donald Trump

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz