Češka

Češka pobodaná v Egyptě zemřela, naživu ji držely přístroje

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík na svém twitteru oznámil, že šestatřicetiletá Lenka, kterou před necelými dvěma týdny na pláži v egyptské Hurghadě zranil muž s nožem, zemřela. Informaci vzápětí potvrdilo i ministerstvo zahraničí.

Pobodaná Češka zemřela i přesto, že se o ní staralo několik lékařů a na začátku týdne za ní do káhirské nemocnice odletěl vládním speciálem zvláštní lékařský tým.

"Je mi moc líto, že naše občanka nakonec v Káhiře podlehla svým zraněním. Je strašné, když se člověk z dovolené nevrátí k rodině. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým,“ dodal ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.


Doplnil, že rodina už si nepřeje sdělovat jakékoli další podrobnosti. "Do nemocnice v Káhiře dnes míří soudní lékař, který provede ohledání těla a rozhodne, zda-li bude provedena pitva v Egyptě. Následně zahájí čeští diplomaté v místě potřebné kroky k repatriaci těla. Veškeré výlohy pak pokryje cestovní pojištění zesnulé ženy," uvedl resort v tiskové zprávě.


Ještě na konci minulého týdne nic nenasvědčovalo tomu, že je na tom Lenka ze středních Čech vážně, naopak se zdálo, že se zdárně uzdravuje a brzy se dočká převozu zpět do vlasti.


Související obsah


Její stav se rapidně zhoršil během pondělí, v úterý ministerstvo zahraničí oznámilo, že je Češka v kritickém stavu a selhávají jí orgány. Ve středu se Lenčin stav dále zhoršil, naživu už ji držely pouze přístroje.

Útočník, kterého egyptské úřady zatím neidentifikovaly, pobodal na hotelové pláži v Hurghadě 14. července šest žen. Dvě Němky zemřely na místě. Žena z Česka byla hospitalizována nejprve v nemocnici v Hurghadě, následně česká ambasáda zařídila její převoz do Káhiry.


Podle původních informací měla mít šestatřicetiletá žena bodné rány na nohách a zádech. Její bratr ale pro čtvrteční vydání deníku MF Dnes odhalil, že útočník ženu bodl do zad a do krku.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAPA SMRTI: Kam jet na dovolenou? V těchto zemích vám nejvíce hrozí střet s teroristy

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz