Domácí

Technaři ničili místním spánek už druhou noc, policie dál čeká

Od pátečního večera probíhá nelegální technoparty u Osečku na Nymbursku. Během několika hodin se na akci sjelo několik tisíc lidí. Na místě jsou policisté, kteří monitorují situaci. Ohromný hluk ale ruší místní, kteří se dvě noci moc nevyspali. Policisté zatím se zásahem čekají, změnu nepřinesla ani podvečerní porada policejních velitelů.

Na louce mezi Osečkem a dálnicí D11 se koná od pátečního večera technoparty, na kterou se sjeli nejen lidé z Česka, ale také z Německa a Rakouska, Slovenska nebo Itálie. Po půlnoci už bylo na místě několik tisíc lidí. Akce je ale nepovolená.

Na místě bylo od počátku několik desítek policejních aut, dopoledne přijely posily. Podle portálu Aktu.cz na místě aktuálně operuje Speciální pořádková jednotka z Ústí nad Labem a KPJ Ústeckého kraje a také větší množství středočeských policistů. Policejní mluvčí potvrdila, že se jedná o nelegální akci. To, jak budou policisté situaci řešit, ale komentovat nemohla.

Video: Příjezd soundsystémů na místo:

Redakci TN.cz se nicméně ozvalo několik lidí z okolí, kteří tvrdí, že policie zatím jen čeká na místě a neprovádí žádné akce. "Policie s tím nic dělat nemuže, je jich prý málo," psal po půlnoci čtenář Martin. A po desáté hodině dopoledne potvrdil, že se stále nic moc neděje. "Policie stále vyčkává," napsal do redakce.

Kolem jedenácté se podle Aktu.cz pokusili policisté aparaturu vypnout, pokus byl ale neúspěšný. Lidé prý začali policisty napadat. Účastníci akce to ale vnímají opačně, podle nich policisté koflikt vyvolávají.

Policisté se nakonec stáhli, aby se konflikt nevyostřil. Uzavřeli přístupové cesty, takže noví návštěvníci museli pěšky přes les či louky. Podle informací reportéra TV Nova policie po 18. hodině vyhodnotila další postup.

Velitel zásahu ale odmítl komentovat, jaký postup policisté dál zvolí. Upozornil ovšem, že účastníci jsou ve stavu, kdy by nebylo bezpečné, aby sedli do aut a z místa odjeli.

Reportáž TV Nova a rozhovor s policejním velitelem:

Nakonec vše zůstalo při starém a technoparty pokračovala i v noci na neděli.

Okolím se tak dál šíří dunivý zvuk, kvůli kterému se místní lidé o víkendu moc nevyspali. "Je to slyšet až do Okřínku a v Poděbradech. Jak se to nese přes louku a řeku, tak je to slyšet daleko," stěžoval si na hluk pan Justa.

Obec Okřínek je od Osečku, u kterého se akce koná, vzdálená skoro 10 kilometrů, zvuk se tak šíří do širokého okolí.

Související obsah

Na akci dorazilo během soboty pět, možná dokonce šest, tisíc fanoušků techna. Obyvatelé okolních obcí tak prožili další bezesnou noc.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hit internetu: Pejsek tančí na techno jako Bůh. Tohle video vás dostane do kolen

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz