Virus

Záhadná infekce roční Slovenky: Nakažená máma a reakce lékařů

Záhadná infekce roční Slovenky: Nakažená máma a reakce lékařů
Zdroj: Policie SR

Kromě 13měsíční holčičky se zhoršil zdravotní stav také u její matky. Rodinu přivezl do Bratislavy z egyptské Hurghady slovenský vládní speciál v sobotu ráno kvůli akutnímu zdravotnímu problému. Rodina je teď v péči lékařů v bratislavské nemocnici.

Rodinu přivezl domů z dovolené vládní speciál kvůli velmi špatnému zdravotnímu stavu 13měsícční holčičky. "Předběžné klinické testy ukazují, že nejde o cizokrajnou chorobu. Bližší informace nemůžeme poskytnout, ale nemoc se projevuje kožními defekty,“ řekla mluvčí ministerstva zdravotnictví Zuzana Eliášová.

Nakažená holčička má puchýře po celém těle a infekce se podle portálu tvnoviny.sk projevuje také už u její matky. Naštěstí už není v ohrožení života. "Můžeme potvrdit, že dítě je ve stabilizovaném stavu mimo ohrožení života. Zdravotníci mu poskytují potřebnou péči,“ dodala mluvčí Eliášová.

Související obsah

Malá holčička dostává antibiotika, ale není zatím vůbec jasné, kdy bude z nemocnice propuštěna. O vážnosti situace svědčí fakt o povolání vládního speciálu i to, že bratislavského letiště rodinu převážely sanitky rovnou do karantény.

Starší sestřička nemocné holčičky a její otec jsou v pořádku, podle informací portálu má také matka holčičky blíže nespecifikované příznaky infekce. Rodina byla na dovolené v egyptském letovisku Marsa Alam pravděpodobně od 17. července.

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

hru, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz