Požár

Uhasit elektrárnu trvalo tři dny. Teď se řeší, co bude dál

Osm zraněných a škoda za stovky milionů korun. Taková je bilance po požáru elektrárny v Dětmarovicích na Karvinsku. Hořet začalo v pátek dopoledne. Až dnes ale hasiči požár definitivně uhasili.

Na místo tak mohli dorazit vyšetřovatelé a statik, který rozhodne, co bude s vyhořelou částí elektrárny dál. Hořet začala vnitřní vestavba absorbéru, který má zmenšovat emise síry.

Zásah hasičům komplikovaly vysoké teploty a vybuchující tlakové lahve. Mnozí z nich a také někteří pracovníci elektrárny se nadýchali kouře a skončili v nemocnici.

"Z bezpečnostních důvodů a z hlediska toho, že uvnitř bylo přes 30 tun plastu, tak to opravdu musíme nechat formou kontrolovaného vyhoření," vysvětlit ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček.

Související obsah

Elektrárna je mimo provoz, zaměstnanci jsou ale v práci, zajišťují dodávky teplé vody do Bohumína a do Orlové. Hasiči požár definitivně uhasili až dnes. Na místo dorazil statik, který zkoumal rozsah poškození.

Policie teď bude zjišťovat, jestli požár založil někdo úmyslně, nebo vznikl třeba nešťastnou náhodou. Vyšetřování je na samotném počátku. Už teď se ale přibližná škoda odhaduje na sto milionů korun.

pez, Jan Socha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz