Pád z okna

Ve Slaném a u Brandýsa vypadly děti z oken! Odvezly je vrtulníky

Hned dvakrát během středy zasahovali středočeští záchranáři u pádu malých dětí z oken. Dopoledne vypadla z okna jedenáctiletá dívka ve Slaném, po poledni zasahovali záchranáři v Borku nedaleko Brandýsa nad Labem, kde se při pádu z okna zranilo teprve čtyřleté dítě.

"Dnes v odpoledních hodinách jsme přijali oznámení o pádu čtyřletého dítěte z okna rodinného domu, z patra. Veškeré příčiny a okolnosti momentálně na místě šetří mělničtí policisté," řekla TN.cz v 13:30 mluvčí mělnických policistů Markéta Johnová.

Podle mluvčí středočeských záchranářů bylo dítě, podle informací TV Nova chlapec, při vědomí, mělo zhmožděniny rukou a nohou a četné odřeniny. Vrtulník zraněné dítě přepravil do krčské nemocnice.

Dopoledne přitom zasahovali záchranáři u podobného případu v Bezručově ulici ve Slaném, kde z okna paneláku, naštěstí z bytu v přízemí, vypadla jedenáctiletá dívka. Utrpěla těžká zranění.

"Dívka měla zlomeniny nohou, zasahující lékař měl navíc podezření na poranění páteře, tak byla zafixována proti pohybu a letecky přepravena do motolské nemocnice," dodala mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Související obsah

"Na místě této nešťastné události provádí v současné době policejní hlídky prvotní šetření. Kriminalisté nyní prošetřují zda příčinou tohoto skutu byla nešťastná náhoda nebo úmyslný pád dívky z okna," uvedla mluvčí kladenských policistů Jana Šteinerová s tím, že s ohledem na věk dívky nebudou policisté podávat další informace.

K tragédii se schylovalo také v Jihlavě, více v reportáži Televizních novin:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz