Dopravní nehoda

Kuriózní nehoda: Na Olomoucku se převrátil tank, zablokoval silnici

U kuriózní nehody zasahovali ve čtvrtek ráno policisté. Na dálnici D35 nedaleko Dolního Újezdu na Olomoucku se při přepravě sesunul tank a zablokoval silnici. Na místě se tvořily kolony.

Nehoda se stala krátce před 7. hodinou ranní. "Při převozu tanku z výzbroje 73. tankového praporu na trase Přáslavice – Nový Jičín došlo k částečnému sesunutí tanku z podvalníku a následnému zablokování komunikace," popsal mluvčí Armády České republiky Jindřich Plescher.

Tank se při nehodě převrátil na bok. "Jeden pás měl na podvalníku, druhý se sesunul na silnici," uvedl Plescher. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a nedošlo k poškození silnice ani ostatních vozidel. Na místě zasahovala Vojenská a dálniční policie. 

Související obsah

Silnice musela být uzavřena a na místě se tvořily kolony. "V době příjezdu hasičů byl tank již v odstavném pruhu, nikoliv převrácený. Hasiči asistovali při zpětném naložení na nákladní vozidlo. Během své činnosti jednotky provedly nutná bezpečnostní opatření a překontrolovaly možný únik provozních kapalin," doplnil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Kolem deváté hodiny už bylo místo nehody zcela průjezdné. 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz