Rolling Stones

Strach o hvězdu! Kytarista Rolling Stones měl rakovinu plic

Vypadá to, že kytarista legendární skupiny Rolling Stones Ronnie Wood měl štěstí v neštěstí. Před časem mu objevili lékaři při náhodné prohlídce nádor na plicích, teď se ale zjistilo, že se nerozšiřuje, takže ho mohli odoperovat. Odebrali mu část plic a zatím to vypadá, že kytarista je z nejhoršího venku. Na chemoterapii by prý nešel, aby nepřišel o vlasy.

Když se řekne - drogy, sex a rock´n´roll - málo kdo si představí něco jiného, než legendární skupinu Rolling Stones. Podle lékařů je zázrak, že její členové jsou ještě na živu.

Divoký životní styl ale teď málem doběhl jednoho z nich - kytaristu Ronnieho Wooda. Před třemi měsíci mu doktor našel nádor na plicích.

"Nebyl jsem překvapen. Věděl jsem, že mi nedělali rentgen hrudníku od roku 2002. Zeptal se mě, jak bych chtěl postupovat a já mu odpověděl: Dostaňte to ze mě," prozradil kytarista legendární kapely.

Ronnie s manželkou Sally vše tajili, nechtěli prý, aby kdokoliv další procházel peklem s nimi. Asi nejhorší byl podle kytaristy týden, kdy čekal na verdikt lékařů - zda se nemoc rozšířila.

"Rozhodl jsem se, že jestliže se to rozšíří, nepůjdu na chemo. Nechtěl jsem ztratit své vlasy," uvedl Woods.

Otec šesti dětí si ale nakonec oddychl. Rakovina se nerozšířila. Podstoupil proto okamžitě operaci, při které mu odebrali část plic. "Teď jsem OK. Musím na prohlídku každé tři měsíce. Zachytili to brzy," věří kytarista.

Sedmdesátiletý Ron kouřil 50 let. Kvůli rozedmě plic to ale omezil na dvě krabičky denně a před rokem přestal úplně, narodily se mu totiž dvojčata. Rolling Stones už přes padesát let neopustili pódia. A to i přesto, že její hlavní tahouni měli často se zdravím na mále. Jeden případ za všechny je třeba bubeník Charlie Watts.

Související obsah

Ten je také silným kuřákem a byl závislý na alkoholu - i to mohlo způsobit rakovinu hrtanu, kterou nakonec porazil.

O Keithovi Richardsovi se zase koluje, že podle všech přírodních zákonů už měl být mrtvý. Říká se, že denně musí vypít jednu láhev vodky.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz