Zajímavosti

Lední medvědi dováděli v bazénu! Před naší kamerou byli jako doma

Na páteční dopoledne si redakce webu TN.cz pro vás připravila další přímý přenos z pražské zoologické zahrady. Tentokrát si na své přišli fanoušci ledních medvědů!

Lední medvědi v pražské zoo se předvedli před televizními kamerami. Kromě povídání o ledních medvědech i jejich historii v ZOO Praha si tým chovatelů pro tyhle bílé chlupáče připravil i pěkné překvapení. Medvědi dostali dárky v podobě hraček i pamlsků!

Související obsah

V pražské zoologické zahradě najdeme hned tři lední medvědy – Toma, Boru a Bertu. Zatímco suverén Tom by si stále jen hrál a na chovatele často vymýšlí nejrůznější lumpárny, o čtyři roky starší Bertě jsou podobné taškařice cizí a někdy jako by jí chyběla potřebná sebejistota. Přesto si tihle dva podle chovatelů skvěle rozumějí.

Související obsah

Tom pochází z Brna, kde se narodil 23. listopadu 2007 a se svým bratrem Billem se stal záhy tamní mláděcí hvězdou. Berta je naopak pražská rodačka, narodila se 2. prosince 2003 rodičům Boře a Alíkovi a v trojské zoo strávila celý život. Z počátku, když byla Berta ještě malá, se nevědělo její pohlaví a dle její povahy se odhadovalo, že se jedná o samečka. Od hudebního skladatele Petra Hapky tak získala jméno Albert. Když se později ukázalo, že se jedná o samičku, přejmenování z Bertíka na Bertu bylo nasnadě.

Související obsah

Medvěd lední je velký druh medvěda typický pro severní polární oblasti. Vyskytuje se v Grónsku a na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie. V kohoutku měří přibližně 1,5 metru, délka těla je kolem 2,5 metru. Samci mohou v extrémních případech vážit až 800 kilogramů, samice do 300 kg. Jsou chránění a v přírodě se živí převážně tuleni.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz