úplněk

Úchvatné VIDEO: Zatmění Měsíce provázené silnou magickou mocí!

V pondělí večer jste mohli na obloze sledovat neobvyklý nebeský úkaz. Došlo totiž k částečnému zatmění Měsíce. Podle astrologů má tento jev nezvykle velkou magickou moc!

Dnes večer bylo na co se dívat. Měsíc procházel okrajem zemského stínu a mohli jste tak být svědky částečného zatmění. "Měsíc bude vypadat, jakoby byl z pravého spodního okraje neostře ukousnutý," sdělil ještě před nebeskou podívanou mluvčí Astronomického ústavu Akademie věd Pavel Suchan.

Zatmění bylo viditelné pouhým okem ve chvíli, kdy Měsíc vycházel. Maximální fáze zatmění nastala kolem 20:20. V Praze Měsíc vyšel až 8 minut po maximu úkazu, mnohem lépe na tom byla jihovýchodní Morava.

Nejzajímavější byl samotný východ Měsíce a následující přibližně hodina a půl, během které Měsíc stoupal nad obzor, pomalu vystupoval ze stínu Země a obloha tmavla.

Podařilo se vám natočit nebo vyfotit zatmění Měsíce? Pochlubte se svými "úlovky"! Záběry můžete posílat na zpravy@nova.cz, rádi je zveřejníme!

"Částečné zatmění končí ve 21:18, kdy Měsíc opustí plný stín Země. Ještě ale dalších přibližně 20 minut budeme moci očima pozorovat polostínové zatmění, při kterém se bude zdát, jakoby byl úplněk z pravého okraje začouzený černým kouřem," řekl mluvčí. Poté již úplněk nabude normálního vzhledu.

Související obsah

Další zatmění viditelné z Česka nastane za necelý rok, 27. července 2018. Čekání se ovšem vyplatí – půjde o první úplné zatmění Měsíce viditelné nad naším územím od roku 2015 a navíc nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století vůbec.

Extrémní magická síla

Úplněk působí na všechny lidi, na každého ale s jinou intenzitou. A zvláště ti citliví mohou být hodně překvapeni, jak moc s nimi zamává. Úplněk totiž v lidech probouzí přímo zvířecí pudy a udržet emoce na uzdě může být hodně těžké. Navíc se říká, že co o úplňku uděláte, má dvojnásobný účinek, ať už pozitivní nebo negativní. U mnohých vyvolává nespavost, úzkost či dokonce deprese.

Podle astrologů v nás úplněk ve Vodnáři může vyvolat touhu splnit si tajné sny. Povede ale také ke konfliktům. Vcházíme navíc do období mezi dvěma silnými zatměními - už 21. srpna totiž na Zemi nastane úplně zatmění Slunce. "Toto období může být zvláštní a matoucí. Střetnou se totiž dvě odlišné energie a otevře se vesmírný energetický portál," uvádí web numerologist.com.

Měsíční zatmění nás bude nutit vydat ze sebe negativní energii, zatmění Slunce nás bude ponoukat k ochraně sebe samých i našich blízkých. Není tedy divu, když v tomto období budete prožívat prudké výkyvy emocí, mohou se i oživit staré rány.

Dnešní úplněk bude mít vliv na lýtka, kotníky, holeně, achilovky, bérce, předloktí a hormony štítné žlázy. Tyto orgány budou obzvlášť citlivé, snažte se o ně pečovat a nezatěžujte je. Vyhněte se lékařským zákrokům, ale vydejte se sbírat kořeny bylin, budou mocnější.

Další informace o zatmění v reportáži:

ČTĚTE TAKÉ:

FASCINUJÍCÍ VENUŠE: Věděli jste, že se planeta může usmívat? Vědci přišli s jedinečným objevem!

Co dělá Měsíc s vaší láskou a chutí na sex?
Nový hit mezi dietami: Sledujte Měsíc a hubněte s vlkodlačí dietou tři kila za den

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu úplněk

Důležité Události

Píše se na Deník.cz