Domácí

Muzikál se hrát nebude, lidé budou na své peníze čekat měsíce

Muzikál se hrát nebude, lidé budou na své peníze čekat měsíce
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Velké zklamání zažily tisíce lidí, kteří si v předprodeji zakoupily vstupenky na pohádkový muzikál s názvem Ledová krajina. Ukázalo se totiž, že pořadatel akce nedisponuje autorskými právy a všechna vystoupení se tak ruší.

O zrušení akce na svém webu informuje portál TicketLIVE, který vstupenky na představení prodával: "Všem našim klientům, kteří si zakoupili vstupenky na připravované turné muzikálu ELSA A ANNA, oznamujeme, že navzdory naší obrovské snaze se nám nepodařilo vzniklou situaci zachránit a všechna plánovaná představení jsou zrušena. Polská agentura, která nám představení na Slovensko a do Čech prodala, nedisponovala dostatečnými autorskými právy, a proto jsme se rozhodli turné zrušit," stojí v prohlášení na internetových stránkách prodejce.

Společnost TicketLIVE zároveň ujišťuje zákazníky, že o své peníze nepřijdou a slibuje vrácení plné výše vstupného do 90 dnů. Ne všem se to ale líbí: "Ta doba vrácení vstupného mě celkem děsí," stěžuje si paní Ludmila, která s přáteli zakoupila hned osm vstupenek v celkové hodnotě osm tisíc korun. "Dost mě to překvapilo. Nechápu, jak mohli v takovém množství prodávat lístky na představení, když neměli vyřešená práva," podivuje se nespokojená zákaznice.

Zdroj: TicketLIVE

Zástupce společnosti TicketLIVE nám potvrdil, že se jedná o tisíce poškozených zákazníků, zároveň projevil lítost nad vzniklou situací. Lhůta 90 dní pro vrácení vstupného je podle něj z provozních důvodů a nikoli kalkul: "Ten objem plateb je opravdu tak velký, že to není tak jednoduché. Je období dovolených, ale určitě to nebudeme nijak zbytečně prodlužovat," slibuje. Podle něj již někteří dokonce své peníze zpět získali a lhůta tří měsíců je určena spíše pro jistotu, aby společnost stihla všechny transakce uskutečnit.

Související obsah

Pro mnohé je to ale slabá útěcha: "Děti jsou hodně zklamané, těšily se na to moc," říká smutně paní Ludmila, které celá situace nejde stále do hlavy. A vzhledem k počtu prodaných lístků nejsou děti naší čtenářky zřejmě zdaleka jediné, které se budou muset s touto nepříjemností smířit.

ČTĚTE TAKÉ:

Nákup on-line se nevyvedl? 6 rad, jak dostat své peníze zpět!
Jak nenaletět podvodníkům! Rady nejen pro SENIORY

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz