Kontroloři odhalili falšovaný džem, který se používá jako náplň do pekařských a cukrářských výrobků. Náplň Jablko GOLDEN obsahovala o 50 % méně ovoce, než měla!
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla závadný džem ve velkoobchodě společnosti SEMIX PLUSO v Oticích na Opavsku. Výrobcem a dodavatelem je ale polská firma LA VERNA SALES DEPARTMENT.
Šlo o potravinu s názvem "Jablko GOLDEN 85%, ovocná náplň", s označením data minimální trvanlivosti do 5. 11. 2017. Uvedeným džemem se plní pekařské a cukrářské výrobky.
Náplň obsahovala o polovinu méně jablek, než uváděl výrobce na obalu. "Uvedl 85 gramů ovoce na 100 gramů produktu, ve skutečnosti ale výrobek obsahoval pouze 46 gramů ovoce na 100 gramů," vysvětlil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.
Na český trh uvedl výrobce celkem 1430 kilogramů závadného džemu. "Uvedením zavádějícího údaje pro odběratele, potažmo spotřebitele porušil provozovatel platný právní předpis a SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty," dodal Kopřiva.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz