Kolo

Kolo z kombajnu zasáhlo auto v protisměru! Řidič dostal pokutu

Zemědělci u Vysokého Mýta za jízdy upadlo kolo z kombajnu a pokračovalo do protisměru, kde narazilo do osobního auta. Škoda je nejen na vozidle, ale i na silnici, stroj totiž poničil i povrch vozovky.

Letící kolo má bez nadsázky stejný smrtící účinek jako náboj vystřelený z pistole. Záleží jen na tom, jak přesně trefí cíl. V tomto případě to dopadlo dobře, i když vletělo do auta v protisměru. Ještě než se pneumatika zastavila, těžká souprava se zarývala do asfaltu.

"Škoda na autě i vozovce je 27 tisíc korun,“ potvrdila mluvčí policie Lenka Vilímková. Nikdo se při nehodě naštěstí nezranil. Policisté řidiči dali pokutu 1 100 korun za špatný technický stav stroje.

Něco podobného se přitom stalo v regionu i loni v březnu. U Vamberka letící pneumatika zasáhla osobní automobil. "Kdybych měl nějaký auto - Felícii, co jsem měl před tím, tak bychom to asi nepřežili,“ měl jasno řidič zasaženého auta.

Řidič náklaďáku vinu uznal a tvrdil, že pneumatiky zapomněl zkontrolovat. Šrouby totiž nebyly dostatečné utažené a hlídka mu dala pokutu patnáct set korun. Málem ale dvojici zabil. Uvolněné kolo i zabíjelo. Před třemi lety v Přáslavicích na Olomoucku trefilo řidiče v protisměru.

hru / Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz