Princezna Diana

Dianin řidič prolomil mlčení: Kéž bych tehdy řídil já! Mohla ještě žít

Bývalý Dianin řidič prolomil mlčení a po dvaceti letech promluvil o princeznině smrtelné nehodě. Věří, že kdyby za volantem seděl on, k tragédii by nedošlo. Že se stane něco hrozného, podle něj bylo jasné už ve chvíli, kdy auto vjelo do tunelu velkou rychlostí.

Na konci srpna uplyne dvacet let od tragické smrti princezny Diany. Spolu s přítelem Dodi Fayedem jela na zadním sedadle limuzíny, když řidič ve vysoké rychlosti ztratil kontrolu nad autem a v pařížském tunelu naboural.

Téměř po celou dobu její bývalý řidič mlčel a nechtěl smrt milované princezny komentovat. Teď se ale rozhodl promluvit v pořadu britské televize ITV Good Morning, Britain. "Myslím, že jeli moc rychle, což bylo i závěrem vyšetřování. Sám jsem tím tunelem jel a vím, jak je ošidný," řekl Colin Tebbut.

Dianu vozil přibližně dva roky, píše portál Daily Mirror. Na otázku, zda by si přál sedět za volantem namísto Henriho Paula a zda si myslí, že mohl neštěstí zabránit, odpověděl: "Rozhodně. Vždy jsem si to přál. Není to ale dobrá myšlenka, kterou byste si měli nést."

Do francouzské metropole přiletěl Tebbut jen pár hodin po tragické nehodě. "Požádali mě o pomoc. Jel jsem do hotelu a pak do nemocnice, kde bylo hrozně moc lidí. Bylo těžké a hodně emocionální, vidět ji ležet v posteli v pokoji, kde bylo horko, a ne v márnici," popsal královský policista.

Související obsah

Když vyhlédl z okna, viděl další skupinku lidí na střeše. Nechtěl, aby zemřelou Dianu zahlédli, proto se rozhodl okna zastínit. "Nebyly tam žádné záclony, tak jsem na okna pověsil přikrývky. Tím se teplota v pokoji ještě zvýšila, a tak jsem přinesl nějaké větráky," vzpomíná Tebbut.

Právě v tu chvíli ho ale zasáhla Dianina smrt. "Úplně jsem ztratil řeč, protože pohyb větru rozhýbal princezniny řasy a vlasy. Musel jsem se otočit a uklidnit. A pak jsem se vrátil k tomu, co jsem dělal předtím," uzavřel řidič.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz