Sousedi

Sousedské spory přerostly v útok, jeden muž druhého málem zabil!

Sousedské spory skončily v Lázních Bělohrad na Jičínsku pokusem o vraždu. Muž (68) tam svého známého bodnul nožem do hrudníku. Další rány zraněný muž, který zrovna na louce sušil seno, vykryl vidlemi. Agresor napadl i sousedovu manželku a v ulici povalil pomník.

Sousedy si člověk nevybírá, takže občas jsou policisté svědky toho, že přes plot létají mrtví potkani nebo po sobě znesvářené rodiny střílí vzduchovkou. Teď podle kriminalistů jeden soused druhého málem zabil.

Obviněný muž podle policie vytáhnul na souseda nůž, ten se mu postavil s vidlemi a i když se jedná o jednoznačně větší nástroj, stejně se deset centimetrů dlouhé čepeli neubránil. "Utrpěl bodnou ránu do hrudníku," sdělila mluvčí policie Lenka Burýšková.

Než měl bodnout svého známého, řádil podle svědků jako smyslů zbavený. Nejdřív mu vadilo, že na cestě parkují auta, tak je začal demolovat. Pak se opřel do pomníku a podle kriminalistů ho vyvrátil. To ale nebylo všechno. Demoloval elektrický ohradník pro ovce a nakonec mu nejspíš vadiloi to, že sousedé suší seno.

Sousedku měl napadnout a když se jí její manžel zastal, píchnul ho nožem. Zatímco ho ošetřovali mezi kupkami sena místní a pak i zdravotníci, útočník odešel v klidu pryč. Rána vypadala ošklivě, takže s mužem přímo na sál spěchali letečtí záchranáři.

Pokud se prokáže vina, hrozí agresorovi trest odnětí svobody od deseti do dvanácti let. Policisté nechtějí říct, zda byl opilý, nicméně sousedské spory velmi často s alkoholem v krvi gradují. Vědí to třeba v Klešicích na Chrudimsku. O peníze se tam měli v hospodě pohádat dva místní muži, jeden z nich si domů odskočil pro rýč a přetáhnul s ním druhého přes záda.

Petr Brzek/ lud, TN.cz

K tématu Sousedi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz