Dálnice

Peklo na dálnici: Hořící kamion ji zablokoval v obou směrech!

Peklo na dálnici: Hořící kamion ji zablokoval v obou směrech!
Zdroj: Lukáš Havlík

Hasiči na začátku dálnice D8 museli v podvečer bojovat s plameny, které vyšlehly z převráceného kamionu vezoucího zeleninu. Nehoda v Praze kompletně ucpala dálnici. Byla neprůjezdná v obou směrech.

"Na Cínovecké ulici (začátek D8), ve směru z Prahy, zasahují hasiči u požáru kamionu, který veze zeleninu. Náklad je zasažen v plném rozsahu," informoval mluvčí hasičů Martin Kavka v sobotu po sedmé hodině večerní.

Zdroj: AKTU.cz

Řidič kamionu vyvázl bez zranění. V první fázi začínajícího požáru odpojil tahač od návěsu do bezpečné vzdálenosti a zabránil tak větším škodám.

"Hasiči pracovali v dýchací technice pomocí vysokotlaké vody a 1 C proudu. Po lokalizaci požáru v 19:32 hodin pak z návěsu odstranili palety se zeleninou pomocí navijáku, aby je dohasili mimo vozidlo," dodal Kavka.

Související obsah

Nehoda kompletně uzavřela dálnici. "Dálnice D8 je neprůjezdná v obou směrech," oznámila TN.cz mluvčí policie Andrea Zoulová před osmou hodinou večer s tím, že policisté dopravu odklánějí. Zároveň doporučila použít jeden z dřívějších sjezdů, abyste se místu nehody vyhnuli - buď sjezd na Klíčany, nebo na Ďáblice.

Zdroj: Lukáš Havlík

"Požárem byl návěs s nákladem zasažen v plném rozsahu, plameny způsobily škodu milion korun. Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na podvozku návěsu," sdělil Kavka. V současné době byl měl být požár pod kontrolou a místo nehody opět průjezdné.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz