Technika

Lidé zuří! Aktualizace Windows zablokuje počítač až na hodiny

Lidé zuří! Aktualizace Windows zablokuje počítač až na hodiny
Zdroj: oficiální zdroj

Uživatelé opět zuří, protože společnost Microsoft vydala další aktualizaci systému Windows, která některé z nich výrazně potrápila a zaměstnala jejich počítače i na několik hodin. Díky tomu nemohli lidé pracovat, jiní s automatickou aktualizací přišli o některá data, aplikace a nastavení. A naštvaní uživatelé se samozřejmě ozvali.

"Ok. Je na čase říct vaší společnosti, že aktualizace systému stojí za nic. Právě jsem ztratil půl dne práce, protože se to rozhodlo aktualizovat bez varování. Tohle NENÍ první případ a já ani nemám možnost naplánovat je nebo vypnout. Lidi, tohle musíte vyřešit, možná je čas pro uživatele, aby přešli na mac nebo Linux, protože tenhle systém je stále více frustrující," stěžuje si Mark P. na oficiálních stránkách.

A nebyl zdaleka jediný, komu nedávná aktualizace zaměstnala jejich počítače na dlouhé hodiny. Lidé si navíc stěžují na změny, které se dotkly nastavení i aplikací.

"Stahování/update/cokoliv bylo dost dlouhé, ale teď vidím, že to změnilo několik věcí ve startovním menu. Za prvé, nejsem zapálená uživatelka Twitteru, ale přesto to mám v menu a má to obrázek někoho se zdviženým prostředníčkem," píše Ebra V. na Facebooku.

  

"Také mi to změnilo seznam aplikací. Kde je moje LibreOffice? Neberte mi aplikace jen proto, že na nich nevyděláváte! A to jsou jen dvě minuty po spuštění počítače po aktualizaci," doplňuje Ebra.

Související obsah

Aktualizace se netýkala pouze počítačů, ale také mobilů a ani u té nebyli všichni uživatelé spokojení. "Kdy dáte konečně do kupy operační systém pro mobily? Teď proběhla další aktualizace a ja po ní asi ten telefon rozmlátím kladivem," soptil Jan B. na profilu společnosti na Facebooku.

"V současné době Windows 10 běží na 500 mil. zařízení a spokojenost zákazníků s tímto operačním systémem je rekordně vysoká v porovnání všech dosavadních verzí Windows (zdroj: Build, květen 2017). S operačním systémem Windows 10 má uživatel i nadále plnou kontrolu nad svým zařízením," reaguje na stížnosti mluvčí společnosti Microsoft Jana Rydlová.

  

Zabránit automatickým aktualizacím systému mohou lidé jednoduchým způsobem, stačí si nastavit objem dat, která se mohou stáhnout přes Wi-Fi. Windows pak nebude systém aktualizovat, pokud to není nutné pro chod systému.

Je tedy potřeba nastavit připojení přes Wi-Fi jako připojení účtované podle objemu dat (Metered connection). Windows v tomto případě nebude stahovat některé aktualizace, opatření ale může omezit některé aplikace.

Po nastavení síťového připojení Wi-Fi jako připojení účtovaného podle objemu dat zvolte nabídku Start > Nastavení > Síť a internet > Spravovat známé sítě. Vyberte příslušnou Wi-Fi, klikněte na Vlastnosti a zapněte Nastavit jako připojení účtované podle objemu dat.

ČTĚTE TAKÉ:

Vybíjí se vám mobil příliš rychle? Známe triky, které to změní

ODBORNÍCI VARUJÍ: Nemějte mobil v ložnici, jinak vám hrozí velké problémy

Máte své dítě v přátelích na facebooku? Ihned si ho odeberte!

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz