Oheň

VIDEO: Oheň zachvátil celý trh s ovocem! Svědci mluví o výbuchu

Obrovský požár propukl ve čtvrtek ráno na trhu s ovocem ve skotském Glasgow. Obyvatelé popsali, že slyšeli několik výbuchů. Pracovníky trhu, kteří už chystali své stánky k prodeji, evakuovali záchranáři. Zatím nejsou žádné zprávy o obětech nebo škodách.

Hasiči vyráželi k požáru krátce před čtvrtou hodinou ranní, píše zpravodajský portál BBC. Svědkové údajně slyšeli několik silných ran, o kterých usoudili, že jde o exploze. Příčinu požáru zatím hasiči ani vyšetřovatelé neznají.

Zatím nejsou ani žádné zprávy o obětech, záchranáři doufají, že z hořícího trhu evakuovali všechny pracovníky, kteří se připravovali k prodeji. "V objektu pracuje asi 400 lidí, kteří byli evakuováni," popsal vyšetřovatel Stuart Cleminson.

Na místě zasahují 12 hasičských jednotek a 4 vrtulníky, požár se ale stále nedaří dostat pod kontrolu. "Během posledních tří hodin se oheň rozšířil do celé budovy. Hasiči dělají, co mohou, ale práce v oblasti je nesmírně těžká. Mají problém s tlakem vody," doplnil policista.

Hasiči budou zřejmě u trhu zasahovat celý den. "Potýkáme se s obtížným, rozsáhlým a komplikovaným požárem," doplnil asistent šéfa hasičů John Joyce. Dodal, že kouř z požáru ovlivnil i provoz na nedaleké dálnici M8, kde kvůli němu museli omezit rychlost.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz