Matka

Nejlepší věk na mateřství? Podle vědců později, než si ženy myslí

Nejlepší věk na mateřství? Podle vědců později, než si ženy myslí
Zdroj: Profimedia

Jste žena mezi dvaceti a třiceti lety a vaše okolí se vás konstantně ptá, jestli už plánujete potomky? Díky novým vědeckým výzkumům si můžete oddechnout. Ideální věk pro mateřství je vyšší, než si myslíte.

Na rozdíl od mužů, jejichž plodnost není zpravidla limitována věkem, je na ženy často vyvíjen tlak ohledně mateřství. Dříve ženy mívaly prvního potomka v mnohem nižším věku. V dnešní době se hranice ovšem posouvá a již dávno neplatí helso čím dříve, tím lépe.

Nové studie z univerzity v Jižní Karolíně, na které upozornil portál Mirror potvrdily, že pokud mají matky děti v pozdějším věku, zlepšuje se jejich mentální zdraví.

Související obsah

Ženy starší 24 let v testech prokázaly, že jsou výrazně lepší při řešení problémů nebo ve verbální komunikaci, na rozdíl od matek mladších 24 let. U žen starších 35 let byl navíc zaznamenán zvýšený obsah hormonů estrogenu a progesteronu, které mimo jiné zlepšují mozkovou funkci.

Maminky by se však při plánování mateřství měly především řídit svým zdravotním stavem, popřípadě se poradit s ošetřujícím lékařem.

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Zoufale chci dítě, je mi 36. Manžel je ale zásadně proti
Když se začnou ptát: Proč ještě nemáte dítě?

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz