Domácí

Výstava nahých žen pobuřuje: "To nemyslíte vážně," ozývá se

Výstava nahých žen pobuřuje: "To nemyslíte vážně," ozývá se
Zdroj: TN.cz

Kontroverzní výstava Voayer vzbudila řadu pobouřených reakcí. Mnoha lidem připadá vystavování skutečných nahých žen jako sexistické a nevhodné.

Ačkoliv ženy vystavené na výstavě jsou dobrovolnice a za pózování dostávají jistě slušný plat, řadě lidí se to nelíbí: "Tak to už si někdo dělá fakt pr**l!!! Jak sexistické. Jak trapně urážlivé. A kde a kdy budou vystaveni takhle trapně a potupně i muži? Že bych se na ty odvážlivce šla podívat. Ovšem oni, na rozdíl od žen, na to nemají koule," napsala například na facebook jedna z čtenářek TN.cz. "Bože, jak hluboko jsme klesli, když už je tohle umění," stěžuje si další.

A kritiky se snáší na hlavu pořadatelů více: "Nic proti ženské kráse, ale jsou hranice, které by se neměli překročit. Tohle patří do soukromí. To už je nechutné," myslí si další uživatelka sociální sítě Facebook. Ačkoliv muži výstavu přijímají o poznání lépe, i řadě zástupců mužského pohlaví připadá za hranou: "Nejsem žádný puritán, ale toto mi připadá už trošku primitivní, možná pro neukojené ouchyly, co to dlouho neviděli," myslí si například jeden z nich.

Související obsah

Kromě samotného vystavování ženských těl mnohým vadí i fakt, že je dovoleno se některých "exponátů" dotýkat: "Ok, mohou si i sáhnout. Ale hygiena nadevše, chlapy se tam hrabali v jedněch rukavicích do asi 10 žen," popisuje svou zkušenost čtenářka, která výstavu navštívila loni v Bratislavě. Na výstavě se přitom striktně dohlíží na to, aby návštěvníci hladili vystavené ženy jen po povrchu jejich těla a nestrkali prsty do žádných otvorů. U každé vystavené ženy tak stojí bedlivá ochranka.

Kontroverzní výstava Voayer byla zahájena v prostoru DUP39 v pražské Charvátově ulici tento čtvrtek a trvá do soboty. Když se konala loni v Bratislavě, během pouhých 12 hodin ji navštívilo na sedm stovek lidí. A ambice v Praze jsou ještě vyšší. Vstupné činí 669 korun a na prohlídku máte maximálně hodinu a půl.

Na reportáž z výstavy se můžete podívat zde:

ČTĚTE TAKÉ:

Povaha podle tvaru poprsí: Zjistěte, jaký jste typ ženy!
Pozor na nevhodnou sexuální výchovu, říká lékař

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz