Domácí

Křest mladých lvíčat v Plasech: Seznamte se s novými přírůstky

Představujeme vám Kaligulu a Šeherezádu, dvě lvíčata, která dnes v Zoologické zahradě v Plasech byla pokřtěna. Kmotry jim byli kolegyně Karla Mráčková a herec Martin Stránský.

V zoo Plasy nedaleko Plzně je více než 170 zvířat včetně dvou nejnovějších přírůstků, malých lvíčat. Sourozenci se narodili 15.června a tak byl už nejvyšší čas je pokřtít. O to spolu s Karlou Mráčkovou postaral herec Martin Stránský, kterého znáte ze seriálů Televize Nova Ordinace v růžové zahradě nebo Doktoři z Počátků.

"Tak já ti přeju, abys dopadl líp, než tvůj jmenovec, abys vyzkoušel všechno, co si můžeš dovolit a co ti dovolí okolí, a hlavně ti přeju, abys měl dlouhej, spokojenej a krásnej život," popřál Martin Stránský Kaligulovi.

Tak Šeherezádo, ty máš zase na rozdíl od svého bratříčka jméno jak z pohádek Tisíce a jedné noci, takže já ti přeju pohádkový život, ať jsi šťastná a zdravá. Aby si se nedala, je vidět, že se nedáš, že ten život fakt zvládneš. Je to velká bojovnice," přála Karla Mráčková zatímco se po ní mladá lvice ohnala.

Lvíčata jsou ve věku, kdy chvílemi ještě připomínají plyšové hračky a co může být lepšího, než se s takovými živými plyšáky pořádně pomazlit. Mazlení s lvíčaty si užili i malí synové Martina Stránského Kryštof a Filip.

Související obsah

Klidných momentů ale rychle ubývá, dny rozhodně neprospí a největší zábavou je škádlení bratra nebo sestry.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz