Torpédoborec

Americký torpédoborec se srazil s ropným tankerem! 10 nezvěstných

Celkem deset lidí se od pondělního rána pohřešuje po srážce amerického torpédoborce s ropným tankerem východně od Singapuru. Jde o druhou námořní katastrofu v asijských vodách za poslední zhruba dva měsíce.

Deset námořníků je nezvěstných a pět se jich zranilo. Taková je smutná bilance po pondělní srážce americké válečné lodi s ropným tankerem ve vodách nedaleko asijského Singapuru, informuje agentura Reuters.

Sedmá flotila amerických námořních sil uvedla, že torpédoborec USS John S. McCain s řízenými střelami na palubě se srazil s lodí Alnic MC a poškodil se na levoboku. Kolize se stala v půl šesté ráno místního času.

S pátráním po pohřešovaných námořnících pomáhají singapurské lodě, helikoptéry i remorkéry. Stejně tak americké letectvo. Válečná loď už dorazila na svou námořní základnu Changi.

Související obsah

Celkem 183 metrů dlouhá loď Alnic je registrovaná jako ropný tanker a plaví se pod vlajkou Libérie. Jeden ze zástupců společnosti Alnic, kterého Reuters kontaktoval, tvrdil, že z tankeru zřejmě žádná ropa naštěstí nevytekla. Vody Singapuru patří k nejvytíženějším a nejdůležitějším na světě.

Tento incident je už druhým za posledních devět týdnů. U Japonska se v červnu málem potopila loď USS Fitzgerald, která se srazila s filipínskou lodí. Srážka si vyžádala sedm lidských životů.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz