Princezna Diana

Svědek nehody princezny Diany poprvé promluvil. Mohla žít, tvrdí

Svědek nehody princezny Diany poprvé promluvil. Mohla žít, tvrdí
Zdroj: Profimedia

Jeden ze svědků tragické nehody oblíbené princezny Diany poprvé prolomil mlčení. Dvacet let se k tragédii nechtěl kvůli princezniným dětem vyjadřovat. Teď bývalý právník Stanlee Culbreath tvrdí, že kdyby francouzští záchranáři odvedli lepší práci, mohla Diana těžkou nehodu v pařížském tunelu přežít.

Američan Stanlee Culbreath byl s přáteli v osudný večer v Paříži. Z noční prohlídky Eiffelovy věže se vraceli taxíkem do hotelu tunelem, ve kterém limuzína s princeznou havarovala. Byli jedním z prvních, kdo na místo nehody dorazili.

"Náš taxikář zastavil pár metrů od jejich limuzíny. Vysvětlil nám, že ve Francii platí zákony, podle kterých je naší povinností zastavit a pomoci. Vystoupili jsme jen pár metrů od jejich mercedesu. Auto bylo nabourané do zdi, přední dveře na straně spolujezdce byly otevřeny," cituje svědka deník Daily Mirror.

"Náraz jsme neslyšeli, nabourali ve chvíli, kdy jsme vjížděli do tunelu. Z jejich vozu se kouřilo, na zemi ležel tlumič výfuku. Přišel jsem k autu a Trevor Rees-Jones (bodyguard Lady Diany, jediný, kdo nehodu přežil, pozn. red.) měl nohy z auta. Držel si u nosu ručník nebo něco podobného a hodně krvácel," vzpomíná muž.

Culbreath se snažil zjistit, jestli je někdo na zadních sedadlech a jestli jim může pomoci. Mercedes měl zatmavená okna a dovnitř nebylo pořádně vidět. Culbreatha a jeho přátele ale od auta odehnal jediný policista, který v tunelu byl.

 

Související obsah

"Žádal jsem toho policistu, ať otevře dveře. Vypadalo to, že by mohly jít otevřít. Ale on na to úplně kašlal, nic neudělal. Bylo to, jako kdyby se rozhodli, že se už nic nedělá udělat. Je to jen můj názor, ale trvalo jim to strašně dlouho, než ji dostali ven," stěžuje si po téměř 20 letech svědek nehody.

Vzpomíná také, že záchranářům trvalo nejméně 15 až 20 minut, než na místo vůbec dorazili. "Říkal jsem mým kamarádům: ´Sakra, to i feťák na hlavní ulici se rychleji dočká pomoci´!" upozorňuje Culbreath.

 

Související obsah

Podle oficiálního vyšetřování trvalo přesně 66 minut, než se od chvíle, kdy mercedes narazil do pilíře tunelu, dostala princezna do nemocnice. Kvůli vnitřním zraněním jí už lékaři nedokázali pomoci. Zadní dveře na straně, kde Diana seděla, hasiči vypáčili hydraulickými nůžkami. Podle Culbreatha by šly normálně otevřít. Na straně, kde Diana seděla, šly přední dveře otevřít a to byl předek auta hůře poškozený.

Culbreath vysvětlil, že má děti stejně staré, jako jsou princové Harry a William, proto doposud na veřejnosti nevystoupil, pouze francouzským vyšetřovatelům poskytl své svědectví. Od nehody princezny Diany uplyne 31. srpna přesně 20 let.

Mlčení prolomil také bývalý řidič princezny Diany:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vyšetřovatel prozradil HROZNÉ TAJEMSTVÍ prince Charlese: Zabil Dianu a její tělo nelidsky zlikvidoval!

Jak by vypadala princezna Diana jako babička a jaká by byla?
Být tak princeznou... Mají skutečně pohádkový život?

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz