Násilí

Odveta za Barcelonu, muslimku ve Španělsku zlynčoval dav

Odveta za Barcelonu, muslimku ve Španělsku zlynčoval dav
Zdroj: Thinkstockphotos

Španělskem po útoku v Barceloně přechází strach a vztek. To pocítila i osmatřicetiletá muslimka z Madridu. Na ženu se na ulici vrhnul dav a zbil ji tak, že skončila v nemocnici.

Madridská policie prozradila, že útok nedaleko stanice metra Usera vyšetřuje jako rasově motivovaný. Dav si měl ženu muslimského vyznání vyhlédnout, protože na hlavě měla muslimský šátek - hidžáb.

Po útoku skončila osmatřicetiletá žena v nemocnici. Podle webu Daily Mirror utrpěla řezná poranění, pohmožděniny a trpí úzkostí.

Útočníky měl podle madridské policie motivovat pomsta za útok v Barceloně, který katalánským městem otřásl minulý týden.

Související obsah

Útočník při něm vozem zabil 13 lidí, dalšího ubodal na útěku, když jej přepadl a ukradl jeho auto. Poslední obětí je žena, kterou jeho komplicové zabili autem při druhém útoku ve městě Cambrils.

Napadená žena útočníky pořádně neviděla. Představitelé madridské policie rozhodli posílit hlídky u mešit ve městě.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz