Vosa

Elišku bodla vosa, začala se topit! Silný příběh má výjimečný konec

Elišku bodla vosa, začala se topit! Silný příběh má výjimečný konec
Zdroj: Policie ČR

Je tomu přesně měsíc, co policisté zachránili topící se osmnáctiletou dívku z Těrlické přehrady. Pod hladinu plavkyně sjela při závodech poté, co ji bodla vosa, policisté neváhali a okamžitě se jí vrhli na pomoc. Teď Eliška svým zachráncům přišla osobě poděkovat. Podle policistů šlo o zcela výjimečný zážitek.

Plavkyně Eliška (18) má celou hrozivou událost stále před očima. Vzpomíná na zdravotní potíže během červencových závodů v Těrlické přehradě, na svou vztyčenou ruku, kterou chtěla upozornit na život ohrožující problém a pak si vybavuje zachránce v podobě policisty, který ji vytáhl nad hladinu.

Eliška se začala topit po bodnutí vosou. "Nprap. Ondřej Štastný potvrdil, že zásadní pro záchranu byla samotná avizace problému právě vztyčenou rukou – před hlídkujícími policisty totiž permanentně plavalo množství závodníků a tak pro rychlé řešení problému byla nutná spolupráce ohrožené i zachraňujícího," sdělila mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Sotva s dívkou policista doplaval ke služební lodi, byla vytažena na palubu a ošetřována zdravotníkem hlídky Miroslavem Porubou, zatímco další z policistů David Weiss co nejrychleji zamířil ke břehu. "Tam byla dívka předána do péče přítomných zdravotníků a následně přepravena vrtulníkem do nemocnice," dodala Holčáková.

Související obsah

Šéf moravskoslezské pořádkové jednotky Robert Kuhn je na své podřízené právem pyšný, také je veřejně pochválil, když Eliška přišla policistům po měsíci poděkovat. "S osobním poděkováním za záchranu se setkáváme zcela výjimečně, a ve stejném duchu se nesla i atmosféra samotného setkání sportovkyně a policistů," sdělila mluvčí s tím, že šlo o velmi emotivní zážitek.

Kuhn poděkoval Elišce mimo jiné za její reakci i fakt, že policisty kontaktovala okamžitě poté, co byla propuštěna do domácího ošetřování. Při rozhovoru Eliška prozradila, že uvažuje o možném povolání policistky. "Jsme velmi rádi, že zdravotní stav Elišky se brzy zlepšil a událost tak má šťastný konec. Eliščino osobní poděkování nás nadmíru potěšilo a bylo pro policisty silným zážitkem," zakončila Holčáková.

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz