Sběratel

Zdrcená sestra o smrti sběratele: Zavraždili ho u Jičína, byl otcem!

Zdrcená sestra o smrti sběratele: Zavraždili ho u Jičína, byl otcem!
Zdroj: TN.cz

V kukuřičném poli nedaleko Lázní Bělohrad, kde došlo v polovině srpna k trojnásobné vraždě, našli policisté tělo mrtvého muže, podle všeho pohřešovaného sběratele mincí z Prahy. TN.cz se ozvala zoufalá žena, která tvrdí, že je sestrou tohoto muže. Policie podle ní detaily vraždy tají i rodině.

Ačkoli policie oficiálně nepotrvrdila informaci, že zavražděným mužem nedaleko Lázní Bělohrad na Jičínsku je vášnivý sběratel mincí a bankovek z Prahy, prakticky vše tomu nasvědčuje.

Policie potvrdila, že nalezené tělo v poli patří asi padesátiletému muži, kterého blízcí postrádají od konce července. A přesně tento popis sedí na pohřešovaného sběratele mincí, který měl cestovat z Prahy do Jičína (tedy jen kousek od místa činu) a který už není v databázi pohřešovaných, protože u něj "pominuly důvody k pátrání".

To se stává zpravidla v případě, že byl hledaný člověk nalezen. Policie ale nechce sdělovat bližší zprávy o okolnostech jeho nalezení, což také nasvědčuje tomu, že je právě on nalezeným mužem v poli nedaleko Lázní Bělohrad, kde se stala trojnásobná brutální vražda.

Související obsah

A v neposlední řadě je tu žena, která má informace o smrti muže z kukuřičného pole. "Byl to můj bratr," sdělila TN.cz s tím, že nechápe, proč policie mlčí. Tvrdí, že šlo přávě o pohřešovaného sběratele mincí a bankovek Evžena, ani rodina ale nemá bližší zprávy o jeho smrti.

"Pohřeb byl, datum úmrtí ale pořád nevíme," prohlásila rozrušená žena. "Ptala jsem se, jestli byl zabitý - pobodaný, nebo zastřelený. Vůbec nic mi nechtějí říct," pronesla na adresu policie.

Související obsah

Sběratel mincí měl být otcem dvou nezletilých dětí, dívky a chlapce. Celá rodina teď podle ženy doufá, že vrah bude dopaden. Motivem k vraždě podle ní mohl být větší obnos peněz, který měl sběratel při cestě do Jičína s sebou. Jak už dříve policie potvrdila, jel pro mince a bankovky, které chtěl zřejmě koupit.

Policie už zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, a to dosud neznámým pachatelem. V souvislosti s tím hledá i možného svědka. Spojitost mezi pohřešovaným sběratelem a nálezem těla u Lázní Bělohrad ale odmítá dál komentovat.

Více informací o hledaném svědkovi i nálezu těla:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz