Domácí

Muž zemřel při testování vozíku! Jeho rodina vše sledovala

Na letišti v Ralsku se stala tragická smrtelná nehoda. Dvaašedesátiletý muž testoval svůj amatérsky připravený vozík pro paragliding. Na nerovnosti ztratil kontrolu nad vozíkem a následoval náraz, který muže těžce zranil. Po převozu do nemocnice muž zemřel.

V úterý večer se stala tragická nehoda na letišti Hradčany ve výcvikovém prostoru Ralsko v okrese Česká Lípa. Dvaašedesátiletý muž testoval tříkolový třicetikilový vozík, který se používá k motorovému paraglidingu. Podle informací TV Nova muž podobných strojů sestavil již několik.

Při testování ovšem muž neměl připevněný padák, chtěl jen patrně ověřit jízdní vlastnosti vozidla. Při rychlé jízdě na nerovnosti však vozík ztratil stabilitu a překlopil se.

Související obsah

Muž, kterého při nešťastné události sledovala jeho rodina, dopadl na hlavu a těžce se zranil. Na místě mu přiběhli poskytnout první pomoc lidé, kteří byli nedaleko. Zachránit se ho pokoušeli i lékaři záchranné služby, ovšem po převozu do nemocnice muž zemřel.

"My jsme krátce po 20. hodině přijali oznámení o tragické nehodě na letišti v Hradčanech. Poté, co se vlivem terénní nerovnosti stroj bez připnutého padáku rozkolísal, ztratil nad ním kontrolu a havaroval. Jeho zranění bylo bohužel tak vážné, že mu po převozu do nemocnice podlehl," uvedla pro TV Nova Ivana Baláková, tisková mluvčí policie ČR Česká Lípa.

V tomto měsíci to bohužel není jediná oběť paraglidingu. Minulý týden ve středu se během evropského šampionátu v motorovém paraglidingu u Břeclavi zřítil jeden z účastníků. Případ vyšetřuje kromě letecké inspekce i policie.

reg/Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz