Střelec

Na autobus ve Zlíně někdo střílel! Uvnitř byli lidé, útočníka hledají

Na autobus ve Zlíně někdo střílel! Uvnitř byli lidé, útočníka hledají
Zdroj: Profimedia

Policisté prošetřují střelbu na jedoucí linkový autobus ve Zlíně, kterou ve středu večer nahlásil jeho řidič. Útočník měl prostřelit sklo, uvnitř v tu dobu sedělo deset cestujících.

Zlínští policisté večer přijali nezvyklé oznámení od řidiče linkového autobusu. "Ten policistům sdělil na tísňovou linku 158, že mu při jízdě někdo střelil do skla autobusu. Případ se udál krátce po sedmé hodině večerní," vysvětlila mluvčí policie Lucie Javoříková.

Řidič autobusu zrovna projížděl místní částí Štípa ve směru na Kostelec, když na kloubový autobus neznámý pachatel vystřelil. Uvnitř v daný okamžik sedělo deset lidí.

"Po nárazu střely praskla skleněná výplň posledního okna před kloubem a uvnitř autobusu poté proletěl na protilehlou stranu úlomek skla," dodala mluvčí.

Související obsah

Naštěstí žádný z cestujících nebyl zraněn. Celková škoda poškozením skla autobusu se vyšplhala na 8500 korun. Dosud neznámý pachatel, po kterém policisté pátrají, se dopustil svým jednáním trestného činu poškození cizí věci. Nyní mu tak v případě prokázání viny hrozí až roční pobyt za mřížemi.
 

lud, TN.cz

K tématu Střelec

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz