Zpátky do školy

Na školách vládne chaos! Děti se vrací v pondělí a stále není hotovo

Všude se uklízí, učitelé skládají učebnice a o technické zázemí se starají školníci. Děti zasednou opět do lavic už po víkendu a školy si dávají pořádně záležet na tom, aby vše probíhalo, jak má.

Všechno musí do puntíku klapnout a přípravy na zahájení školního roku také podle toho vypadají. Nikdo nechce nic podcenit, všichni se snaží. Učitelé připravují třídy, ve kterých školáci stráví nejvíc času. Na mnoha místech přípravují i překvapení pro prvňáčky.

"Jsou to upomínkové předměty. Fixy, pastelky, rozvrh hodin, pero," vyjmenovala dárečky třeba učitelka Základní školy v Karlových Varech Jana Kučerová. Někde dostanou děti i pamětní listy a sladkosti.

Související obsah

A kolik toho učitelé museli za poslední týden po třídách a chodbách nachodit! Přerovnávali knihy, sešity, zdobili třídy. Někde se dokonce ještě musí uklidit po malířích. Vytírají se podlahy, otírá se prach. A nezahálí ani školníci. Lezou po štaflích a kde co přidělávají.

Bazény se napouštějí a dezinfikují, zkontrolovat se musí prakticky všechno. Na dokončení všech prací mají školy poslední tři dny. To jestli školy všechny přípravy stačily, se ukáže až v pondělí, kdy děti usednou po prázdninách do lavic.

František Nyklas/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz