Evakuace

Největší evakuace od konce války: Ve Frankfurtu likvidují bombu!

Ve Frankfurtu nad Mohanem probíhá největší evakuace lidí v německých poválečných dějinách. Kvůli likvidaci nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války musí své domovy opustit na 60 tisíc lidí.

Po desetiletí se skrývala pod domem, teď letecká puma z války vyvolala v německém Frankfurtu nad Mohanem hotové pozdvižení. Kvůli její likvidaci musí v neděli opustit své domovy na 60 tisíc lidí, informuje agentura Reuters.

Evakuují všechny obyvatele z domů v okruhu zhruba 1,6 kilometru od naleziště. Přesun se týká i pacientů ze dvou nemocnic. Vrátit se lidé podle pyrotechniků budou moct nejdřív okolo čtvrté hodiny odpoledne. Likvidace má začít kolem poledne.

Nevybuchlou bombu o hmotnosti téměř 1,5 tuny našli dělníci při stavební pracích nedaleko Goetheho univerzity. Bombu našli ležet pod domem, který byl nedávno svržen.

Související obsah

V Německu se každoročně najde více než dva tisíce tun výbušnin a munice, některé dokonce pod budovami. V červenci evakuovali školku poté, co učitelky našly nevybuchlou bombu z druhé světové války.

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz