Zpátky do školy

Děti čeká celkem 65 volných dní! Na kdy letos vycházejí prázdniny?

Děti čeká celkem 65 volných dní! Na kdy letos vycházejí prázdniny?
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

V pondělí začal nový školní rok. Na další prázdniny ale školáci dlouho čekat nebudou. První volno na ně čeká už na konci září, kdy je státní svátek, podzimní prázdniny pak připadají na závěr října.

Celkem 62 dní prázdnin čeká na děti v tomto školním roce. Doma zůstanou také o třech státních svátcích, které vycházejí na všední dny. A to ještě nepočítáme víkendy! Volna si tak užijí víc než dost. Na které termíny letos prázdniny připadají?

Školní rok začal na všech základních, středních i uměleckých školách v pondělí 4. září. První pololetí skončí ve středu 31. ledna, závěrečné vysvědčení obdrží školáci v pátek 29. června.

První volno si školáci užijí už na státní svátek 28. září, který vychází na čtvrtek. Na podzimní prázdniny si pak počkají jen měsíc, letos připadají na 26. a 27 října. Na podzim se ještě dočkají volna v listopadu, Den boje za svobodu a demokracii, který připadá na 17. listopadu, je letos v pátek.

Související obsah

Vánoční prázdniny začnou žákům těsně před Štědrým dnem - v sobotu 23. prosince. Potrvají až do úterý 2. ledna příštího roku. Přesně o měsíc později, 2. února, se mohou těšit na jednodenní pololetní prázdniny.

Na začátku února také odstartuje kolotoč jarních prázdnin. Trvají týden a v každém okrese je mají v jiném termínu. Kdy budou v tomto školním roce u vás, se podívejte v tabulce.

Velikonoční prázdniny připadají na čtvrtek 29. března a pátek 30. března. Volno se protáhne až do pondělí 2. dubna, kdy je státní svátek. Posledními prázdninami budou ty letní. Ty tentokrát budou trvat od pondělí 2. července do pátku 31. srpna. Vyučování v příštím školním roce začne 3. září.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak zabavit děti o prázdninách? Střídáním aktivit i interaktivní četbou

Kolik vás stojí prázdniny a kde na ně vzít?

POZOR: Sdílíte fotky z dovolené na sociálních sítích? Už to nikdy nedělejte!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz