Domácí

Zvířecí táta před soudem: Panu Váňovi chtějí vzít dva levharty

Před okresním soudem v Pelhřimově v úterý stanul chovatel Ladislav Váňa z Kletečné na Pelhřimovsku. Ten provozuje útulek, ve kterém chová stovky hlavně handicapovaných zvířat. U soudu se rozhodovalo o tom, co bude se dvěma levharty, které chová bez povolení.

První hlavní líčení s Ladislavem Váňou se konalo v úterý u okresního soudu v Pelhřimově. V případu jde o to, že Váňa ve svém útulku má i dva levharty. Ti jsou ovšem zařazeni do chovu zvířat se speciální péčí a ten mu loni v září pracovníci odboru životního prostředí na 5 let kvůli nevyhovujícím podmínkám zakázali.

Jenže Váňa levharty choval dál a tak ho při další kontrole navštívili už i policisté a případ vyšetřují jako maření úředního rozhodnutí. Za to může hrozit majiteli útulku pro stovky hlavně handicapovaných zvířat Zvířecí ráj až dvouleté vězení. Proti odebrání šelem se, ale Váňa odvolal, chce je chovat dál.

"Já jsem se odvolal samozřejmě," reagoval Váňa a dodal: "Dál se o ně budu starat a budou tam." Soudce v úterý žádný verdikt nevynesl. Chce si pozvat ještě další svědky, mezi kterými jsou třeba i zástupci veterinární správy. Váňa mezitím požádal o dodatečné povolení chovu svých levhartů.

Související obsah

Hlavní líčení s Ladislavem Váňou bylo odročeno a to na začátek října, kdy by se mělo i rozhodnout o tom, jestli levharti Ladislavu Váňovi zůstanou, nebo ne.
 

David Pik / klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz