Soud

Nečesaný je u soudu za pokus o vraždu počtvrté. Soudce je nový

Přednesem obžaloby dnes u Krajského soudu v Hradci Králové začalo nové hlavní líčení v případu Lukáše Nečesaného, který byl za pokus o vraždu kadeřnice pravomocně odsouzen k 13 letům vězení.

Původní pravomocný trest zrušil Nejvyšší soud (NS), který také rozhodl o tom, že kauzu dostane na stůl nový soudce. Hlavní líčení je u hradeckého soudu naplánováno také na 7., 20. a 21. září. Případ je u zdejšího soudu už počtvrté.


Po přečtení obžaloby předseda senátu Miroslav Mjartan začal číst podstatný obsah protokolu o hlavním líčením, s čímž souhlasili státní zástupkyně Lenka Faltusová i Lukáš Nečesaný. "Budu to číst, následně se k tomu budete moci vyjádřit," řekl Mjartan.

Jeden z Nečesaného obhájců Oldřich Chudoba dnes během přestávky novinářům řekl, že se čtením protokolu o průběhu hlavního líčení souhlasí, protože dokazování ve věci trvá už mnoho let a důkazy jsou obsahem spisu.


"Myslím si, že pokud bychom to chtěli dělat jinak, tak by to byla víceméně obstrukce vůči soudu a to si myslím, že obhajoba nemá zapotřebí," řekl Chudoba. Nechtěl se vyjadřovat k tomu, jak by se soud mohl rozhodnout. "Jsme na samém počátku hlavního líčení a bude věcí soudu, jak bude posuzovat jednotlivé důkazy," řekl Chudoba. K zahájení nového hlavního líčení se dnes nechtěl vyjadřovat ani Lukáš Nečesaný.


Útok v hořickém kadeřnictví se stal v únoru 2013. Pachatel kadeřnici opakovaně udeřil do hlavy polenem a ukradl jí několik tisíc korun. Vážně poraněné ženě zachránili život lékaři. Nečesaný podíl na útoku opakovaně odmítl. Pouze přiznal, že v kadeřnictví byl - prý se chtěl nechat ostříhat, kadeřnice ale už zavírala, a proto odešel.Původní senát hradeckého soudu s předsedou Jiřím Vackem poslal Nečesaného v lednu 2014 na 16 let do vězení, Vrchní soud v Praze rozhodnutí zrušil. Vacek napodruhé znovu uložil šestnáctiletý trest, vrchní soud pak verdikt o tři roky zmírnil. Nejvyšší soud v květnu 2015 rozsudky zrušil a propustil Nečesaného z vězení.


Krajský soud Nečesaného loni v dubnu znovu uznal vinným a uložil mu 13 let vězení, odvolací soud pak rozsudek potvrdil. Následovalo úspěšné dovolání, loni v prosinci Nejvyšší soud trest Nečesanému opět přerušil a následně bylo oznámeno, že předchozí rozsudek zrušil. Podle NS hradecký soud selektivně hodnotil důkazy, přehlížel vážné pochybnosti a nerespektoval dřívější pokyny.


Případ už se táhne několik let:


pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz